اهمیت عکاسی تبلیغاتی

اهمیت عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی چیست ؟

وقتی با یک تبلیغ مواجه می شوید، اولین چیزی که به آن توجه می کنید چیست ؟ آیا متن نوشته شده داخل تبلیغ است ؟ پاسخ شما احتمالا نه می باشد. چرا که طبق بررسی های صورت گرفته، اغلب مردم، اولین چیزی که در یک تبلیغ به آن توجه می کنند، تصاویر آن است. هرچقدر این تصاویر قوی تر و بهتر باشند، مردم بیشتر ترغیب می شوند تا آن تبلیغ را مطالعه کنند. استفاده از گرافیک، مانند تصاویر عکاسی شده در تبلیغات، می تواند شانس دیده شدن آن توسط مشتریان را به شدت افزایش دهد.

اگر به طور خلاصه بخواهیم عکاسی تبلیغاتی را معرفی کنیم، باید بگوییم که عکاسی تبلیغاتی، عکسی است که از محصولات یا خدمات شما گرفته می شود. این عکس ها نه تنها باید بسیار با کیفیت و جذاب باشند، بلکه باید جالب و چشم نواز هم باشند. آنها نه تنها باعث می شوند که مصرف کنندگان متوجه یک تبلیغ شوند، بلکه باید باعث شوند که مصرف کنندگان، به خرید آن محصولات یا خدمات ترغیب شوند.

چند روش وجود دارد که می توان از خدمات یا محصولات برای تبلیغات عکس گرفت که این مسئله، بهتر است با نظر عکاس صورت بگیرد. ممکن است عکاس ترجیح بدهد عکس محصولات پس زمینه روشن و خالی داشته باشد. یا برای افزودن علاقه بصری و تشدید حس کنجکاوی مصرف کنندگان، پیشنهاد کند که در موقعیت ها یا مناطق غیر معمول عکاسی کند.

لازم به ذکر است که عکس گرفتن از خدمات، عموما دشوارتر از محصولات است. در واقع هنگام عکاسی از محصولات، شما یک کالایی را دارید که می توانید با پس زمینه ها و رنگ های مختلف از آن تصویر برداری کنید. ولی برای عکس گرفتن از خدمات، دیگر بحث کالا مطرح نیست و شما قرار است از یک فعالیت یا نیاز روزمره عکاسی کنید. عموم عکاسان ترجیح می دهند برای عکاسی از خدمات یا سرویس ها، یک تصویر از ملزومات سرویس یا خدمت را تصویربرداری نمایند و سپس زندگی بدون آن سرویس یا خدمت را به تصویر بکشند. همچنین بسیاری از عکاسان، ترجیح می دهند در کنار این خدمات، از متخصصانی که در آن حوزه نیز فعالیت می کنند عکاسی کنند.

عکس های تبلیغاتی اغلب در تبلیغات فیزیکی چاپی مانند مجله ها، کاتالوگ ها، بروشور ها و … استفاده می شوند. همچنین ممکن است در تبلیغات آنلاین، بیلبوردها، تلویزیون و … نمایش داده شوند.

عکاسی تبلیغاتی

 

عکاس تبلیغاتی دقیقا باید چه کاری انجام دهد ؟

برای اینکه عکاس تبلیغاتی، بتواند قوی ترین کارهای خودش را به شما ارائه دهد، باید ذهن او را در مورد کسب و کار، فعالیت ها و نوع تبلیغ هایتان روشن کنید. عکاس باید بداند که چه سبک عکسی مورد توجه شما است و این عکس ها قرار است چه پیامی را به مخاطبان انتقال دهند. پس از آن که عکاس به خوبی نیاز شما را در این رابطه درک کرد، آن زمان است که می تواند عکاسی را شروع کند.

هنگامی که عکاس درک کرد که دقیقا باید چه چیزی را به تصویر بکشد، آن موقع است که می تواند یک سناریوی قوی برای عکاسی تبلیغاتی ترتیب دهد. بسته به سبک تبلیغات و نوع محصولات و کالاها، ممکن است عکاسی در فضای بیرون انجام شود و یا شاید نیاز باشد در یک فضای بسته و داخلی تصویربرداری ها صورت بگیرد. ممکن است نیاز باشد محصولات و خدمات بدون حضور مدل های انسانی صورت بگیرد و گاهی اوقات هم نیاز است که یک مدل انسانی در تصویر حضور داشته باشد تا ذهن مخاطب را بیشتر درگیر خود کند.

هنگامی که همه چیز راه اندازی و آماده شد، عکاس اقدام به عکس برداری از محصولات می کند. ممکن است نیاز باشید از یک محصول چندین عکس در زوایای مختلف گرفته شود، که در نهایت از تعدادی از آنها استفاده شود، زیرا بسیاری از آنها نواقصی دارند که قابل استفاده برای تبلیغات نیستند.

کارهای پس از تولید و روتوش عکس نیز اغلب در پروپوزالی که عکاس به شما ارائه می دهد، گنجانده می شود. به عنوان مثال، برخی از عکس ها ممکن است نیاز به برش، ویرایش و تغییرات دیگری داشته باشند. همچنین ممکن است برخی از عکسها نیاز به جلوه های ویژه ی افراطی تری داشته باشند که به واسطه نرم افزارها انجام می شود.

بطور مثال در تبلیغاتی که برای نوشیدنی با طعم سیب است، ممکن است عکاس تبلیغاتی به جای اینکه به یک عکس از بطری نوشیدنی اکتفا کند، با قراردادن دیجیتالی هسته سیب در مرکز بطری و سایر جلوه های ویژه در اطراف آن، تصویر جالبی ایجاد کند که علاوه بر زیبایی تصویر، طعم تازه سیب را هم به تصویر بکشد.

 

تبلیغات روشا، با سالها تجربه در زمینه عکاسی تبلیغاتی و بهره مندی از عکاسان خبره و با تجربه، می تواند تجربه ی یک عکاسی تبلیغاتی قدرتمند را برای شما رقم بزند. لطفا در صورت نیاز، با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید