لیبل ( استیکر )

لیبل ( استیکر )

لیبل ( استیکر ) لیبل یا Sticker به کاغذی گفته می شود که بر یک روی آن طرح مورد نظر چاپ شود و روی دیگرش چسبی وجود داشته باشد که قابلیت چسبیدن به انواع سطوح را داشته باشد .

 

انواع لیبل

لیبل ( استیکر ) ها تنوع بسیار زیادی دارند و بنا به فعالیت و نوع کسب و کار مشتری به ایشان پیشنهاد می شود که از کدام یک از انواع آن استفاده نماید. از انواع لیبل ها می تواند به لیبل های براق، لیبل های مات، لیبل شیشه ای – لیبل پی وی سی – برچسب های امنیتی – برچسب اموال – لیبل پشت طوسی و سایر اجناس لیبل ( استیکر ) اشاره نمود .

 

ابعاد لیبل ها

لیبل ها از سایز 1 سانتیمتر در 1 سانتیمتر تا ابعاد چند متر در چند متر قابل چاپ هستند. معمولا در بازار تفاوتی بین لیبل و استیکر قائل می شوند؛ به این صورت که به ابعاد کاغذ A3 و کوچکتر که پشت چسبدار باشند لیبل می گویند و به ابعاد بزرگتر از آن استیکر گفته می شود. البته این مسئله جایی ذکر نشده است و قراردادی است که بصورت کاملا اتفاقی و بدون برنامه به وجود آمده است.

 

نحوه چاپ لیبل

لیبل هایی که ابعادی تا سایز A3 و کوچکتر داشته باشند توسط پرینترهای چاپ دیجیتال چاپ می شوند. این لیبل های بصورت ورقه های برش خورده در ابعاد A3، A4 و کوچکتر در بازار موجود می باشند.
لیبل های بزرگتر که عرضی تا 1 متر دارند و بصورت رول های توپی در بازار عرضه می شوند، توسط دستگاه پلاتر و باز هم بصورت چاپ دیجیتال عرضه می گردند. و ابعاد بزرگتر از عرض 1 متر، که باز هم بصورت رول های توپی در بازار موجود هستند، توسط دستگاه های لارج فرمت بنر و اکوسالونت چاپ می شوند.

پیشنهاد ما این است که اگر استیکر مورد نظرتان برای چاپ تا عرض 1 متر می باشد، به جای دستگاه های چاپ لارج فرمت، به سراغ دستگاه های پلاتر دیجیتال بروید، تا کیفیت بسیار بالاتری را دریافت کنید؛ با اینکه دستگاه اکوسالونت نسبت به سایر نمونه های مشابهش کیفیت بسیار خوبی را ارائه می دهد، ولی باز هم در مقابل دستگاه های دیجیتال، کیفیت خیلی بالایی ندارد.

البته لازم است اشاره کنیم که از معایب چاپ دیجیتال نسبت به چاپ لارج فرمت این است که رنگ چاپ شده با اینکه بسیار با کیفیت تر از چاپ لارج فرمت است، ولی مقاومت بسیار پایینی در برابر نور و هوا داشته و به سرعت رنگ پریده می شود . همچنین ضد آب نمی باشد و در اثر برخورد آب رنگش را از دست می دهد. در نتیجه، اگر قصد دارید استیکر چاپ شده را در فضای باز قرار دهید، حتما از چاپ اکوسالونت استفاده نمایید و اگر قصد استفاده از استیکر در فضای بسته که نور خورشید به آن تابیده نمی شود را دارید، از چاپ پلاتر دیجیتال استفاده کنید.

 

لیبل شیشه ای

لیبل ( استیکر ) شیشه ای یکی از انواع خاص و تقریبا پر طرفدار لیبل ها می باشد که حتما نمونه های آن را در سطح شهر بسیار دیده اید. صفحه ای بی رنگ که طرح یا نوشته ای بر روی آن خود نمایی میکند و بر روی شیشه ها یا درب ها چسبانده شده است .
این لیبل ها در دو نوع مات و براق در بازار موجود هستند که نوع مات آن از نظر ماندگاری چاپ و از دست ندادن کیفیت گزینه بهتری می باشد . این نوع از استیکر ها بر روی شیشه ها بسیار جذاب می باشند و به خاطر ماهیت شیشه ای که خود آن ها دارند، این حس را به بیننده القا می کنند که نوشته ی چاپ شده بر روی هوا معلق است.

 

افزایش مقاومت لیبل ها و استیکرها

برای افزایش مقاومت لیبل ها و استیکر ها در برابر رنگ پریدگی و آب خوردگی، بر روی آنها سلفون و لمینت سرد کشیده می شود. لمینت سرد از آن نوع لمینت هایی است که علاوه بر چند برابر کردن مقاومت استیکر، جلوه ی بسیار ویژه ای نیز به آن می دهد. احتمالا لیبل هایی که در مراکز تجاری بر روی زمین چسبانده شده اند و در اثر راه رفتن رنگ و روی آن از بین نمی رود و پاره نمی شود را بسیار دیده اید. تمامی این لیبل ها توسط لمینت سرد مقاوم سازی شده اند.

 

در صورت نیاز به ثبت سفارش چاپ لیبل ( استیکر )، لطفا با ما تماس بگیرید تا ضمن استفاده از مشاوره ی رایگان ما در این زمینه، نسبت به ثبت سفارش چاپ خود به صورت غیر حضوری اقدام نمایید. همچنین در صورت نیاز به نصب استیکر و وینیل می توانید به صفحه ی نصب استیکر مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید