تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی چیست؟

تبلیغات محیطی همانطور که از نام آن پیداست به نوعی از تبلیغات گفته می شود که در محیط های خارج از دفتر، شرکت و محل کار شما انجام می شود. در واقع شما هر نوع از تبلیغاتی که به طور روزانه در سطح شهر می بینید، جزو تبلیغات محیطی دسته بندی می شوند.

این نوع از تبلیغات به دلیل اینکه مخاطبان بسیار زیاد و گسترده ای دارد ( تقریبا همه ی افرادی که از محلی که تبلیغات شما در آنجا نصب شده عبور می کنند ) و کمک می کند تا نام و لوگو شما در ضمیر ناخودآگاه افراد باقی بماند، بسیار تاثیر گذار می باشد .

تبلیغات محیطی گستره وسیعی دارند. از این گستره وسیع می توان از بیلبورد ها، استند ها، پل های عابر، ایستگاه ها، اتوبوس های شهری و مترو، بالن های بادی و گازی که در آسمان قرار دارد؛ نام برد.

 

بیلبوردهای تبلیغاتی

یکی از بهترین تبلیغات محیطی، بیلبوردهای تبلیغاتی می باشند، چرا که در محل های عبور اصلی نصب می شوند و ابعاد بزرگتری از سایر تبلیغات می توانند داشته باشند و فضای بیشتری را برای معرفی کالا، محصول و فعالیت خود، در اختیار خواهید داشت.

توصیه ما این است که در صورتی که قصد تبلیغ بر روی بیلبورد ها را دارید، از آنجایی که آنها معمولا در کنار اتوبان و خیابان هایی که سرعت رفت و آمد و تردد وسایل نقلیه زیاد است قرار دارند، سعی کنید تا جای ممکن از تصاویر ( لوگو یا تصاویر محصولات و نمونه کارهای خود ) بزرگتر و متن های خلاصه تری استفاده نمایید. چرا که معمولا کمتر از 3 ثانیه فرصت دارید که نام و لوگوی خودتان را در ذهن افراد ثبت نمایید.

 

استندهای تبلیغاتی

نوع دیگر تبلیغات محیطی، استند ها هستند. نمونه های این استند ها را بارها در خیابان های داخل شهر، معابر محلی و بلوار ها مشاهده نموده اید. به دلیل اینکه این استند ها ابعاد کوچکتری دارند و در محیط هایی نصب می شوند که تردد کمتری ( نسبت به اتوبان های بزرگ ) در آنها صورت می گیرد، از نظر قیمت تمام شده به صرفه تر هستند.

درست است که این استند ها نسبت به بیلبورد ها در محیط های محدود تری نصب می شوند، ولی فراموش نکنید که امکان بومی سازی بیشتری برای تبلیغاتتان فراهم می شود.

به طور مثال شما صاحب یک فرش فروشی در یکی از محله های شهر تهران هستید، به جای اینکه در اتوبان ها و معابر اصلی شهر ( که ممکن است فاصله ی زیادی تا فروشگاه شما داشته باشند ) تبلیغ کنید؛ می توانید تبلیغاتتان را به خیابان ها و معابر محلی و نزدیک به فروشگاه خود محدود نمایید که به نظر ما بازدهی بسیار بیشتری برای شما خواهد داشت.

 

تبلیغات در مترو و ایستگاه های اتوبوس و حمل و نقل عمومی

این نوع از تبلیغات محیطی، علاوه بر اینکه در فضاهای پر تردد نصب می شوند، فاصله ی بسیار کمتری با مخاطبان دارند و فرصت بیشتری در اختیار ایشان قرار می دهند تا به خوبی تبلیغات شما را وارسی کنند.

تبلیغات در مترو و ایستگاه ها بهترین فضا برای تبلیغات کالا می باشد. و اگر نظر ما را بخواهید، ما تبلیغات تخصصی را از تبلیغات کلی ارزشمند تر می دانیم. مثلا اگر شما در تبلیغات محیطی خود به تبلیغ یک محصول خاص یا جدید خود بپردازید، نتیجه بهتری دریافت می کنید تا اینکه بخواهید تمامی محصولات و شرکت خودتان را معرفی نمایید.

پیشنهاد ما این است که اگر قصد تبلیغات محیطی دارید، به تبلیغاتی که در حال حاضر در مکان های مورد نظر شما نصب شده است نیم نگاهی داشته باشید. استفاده از تجربه دیگران، هوشمندانه ترین کار ممکن است.

 

طراحی تبلیغات محیطی :

طراحی این گونه از تبلیغات لارج فرمت ( سایز بزرگ ) نیاز به استفاده از مشاوره گرفتن از متخصصان طراحی و رنگ می باشد. اصلا تصور اینکه طراحی تراکت یا کاتالوگ خود را در بیلبورد ها یا استند ها قرار دهید را هم نکنید !

چرا که این تبلیغات بایستی بنا به نوع آنها، محل قرار گیری، فاصله با مخاطب، شدت تابش نور و سایر موارد، بایستی ابعاد خاصی در تصاویر، متون و نوع رنگ های مورد استفاده داشته باشند.

 

چاپ روشا با استفاده از مشاوران مجرب خود در زمینه ی تبلیغات محیطی، بهترین پیشنهاد ها در زمینه ی نوع تبلیغات محیطی و نوع طراحی آنها را خدمت شما همراهان گرامی ارائه می نمایند. به تجربه ی ما اعتماد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید