مهرسازی

مُهر یکی از مهمترین ارکان رسمیت بخشیدن به اسناد و مدارک می باشد و داشتن آن از اولویت های هر مجموعه، سازمان و شرکتی می باشد. ساخت مهر در دنیای امروز پیشرفت بسیار زیادی را تجربه کرده و ساخت آن علاوه بر ساده تر و سریعتر شدن، از امنیت بسیار بالاتری نیز برخوردار می باشد.

ساخت مهر برای صاحبان کسب و کار بسیار مهم بوده و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. همانطور که در بالا اشاره کردیم دلیل این امر این است که به اسناد شرکت ها مراکز خدمات رسمیت می بخشد و به همین علت یک مهر اختصاصی برای فعالان اقتصادی از موارد لازم و ضروری می باشد.

به همین علت برای ساخت مهر برای صاحبان کسب و کار ( شرکت ها، مغازه داران، پزشکان، مهندسان، تولیدی ها و … ) باید در متنِ مهر آنها شماره ثبت، آدرس یا نظام و … گنجانده شود که آن مهر برای هر شخص حالت اختصاصی و منحصر به فرد داشته باشد.

برای جلوگیری از سوء استفاده و ساخت مهرهای جعلی، سازندگان مهر هنگام دریافت سفارش ساخت، از فرد سفارش دهنده مدارک لازمی که اثبات کننده فعالیت ایشان است را دریافت می کنند که در بایگانی نگهداری کرده و از سوء استفاده های احتمالی جلوگیری می نمایند.

این مهر ها انواع مختلفی داشته که کاربردشان برای اشخاص و مشاغل مختلف، متفاوت می باشد. بطور مثال برای مهندسان و پزشکان از دسته های اتوماتیک استفاده می شود و مشاغل آزاد معمولا از دسته های معمولی که در استامپ زده می شوند، استفاده می شود. یا برای شرکت ها و مجموعه هایی که گواهینامه های آموزشی یا تخصصی صادر می کنند، از مهر برجسته استفاده می شود.

 

انواع مُهر :

مهر ژلاتینی :

این نوع مهر برای تمامی مشاغل استاندارد و مناسب می باشد. رویه ی کار به این صورت است که ابتدا طرح مد نظر شما توسط نرم افزارهای گرافیکی طراحی شده و توسط دستگاه مهرسازی بر روی ژلاتین برجسته می گردد. که در نهایت این ژلاتین بر روی دسته های معمولی یا اتوماتیک چسبانده شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

دسته های اتوماتیکی که ژلاتین ساخته شده بر رویشان چسبانده می شود، انواع و ابعاد بسیار مختلفی دارند. که از انواع آن ها می توان به دسته های مستطیلی، مربعی، دایره ای، جیبی و بیضی اشاره کرد که در دو نوع دسته های ایرانی و خارجی ارائه می شوند که کاملا دست شما را در انتخاب سایز، نوع و رنگ باز می گذارند.

 

مهر لیزری :

مهر لیزری در سال های اخیر بسیار کاربرد پیدا کرده و محبوب تر شده است. دلیل این مسئله این است که علاوه بر ساخت سریع و ساده ی آن، از ظرافت بسیار بیشتری نسبت به سایر جنس های مهر برخوردار است. در مهر لیزری نوشته های بسیار ریز، لوگو های طرح و نقش دار و ظریف و حتی تصاویر نیز قابل اجرا هستند.

پس از ساخت مهرهای پر دقت و ظریف، می توانید از رنگ های متنوعی به عنوان استامپ مهر استفاده نمایید.

 

مهر برجسته :

مهر برجسته از قیمت بالایی برخوردار بوده و نسبت به مهرهای دیگر سختی بیشتری در ساخت دارد. این مدل مهر به صورت نر و ماده ساخته می شود که بعد از گذاشتن و فشردن دو طرف آن بر روی کاغذ، طرح و نقش آن بر روی کاغذ برجسته می شود. استفاده از این مهر برای مراکزی که گواهینامه ها و مدارک معتبر ارائه می کنند بسیار کاربردی است.

البته بسیاری از شرکت ها نیز برای اعتبارسنجی بیشتر به نامه های ارسالی رسمی خود، از این مدل مهر استفاده می کنند. مهر برجسته کاملا فلزی بوده و از دسته های مخصوص خود استفاده می کند.

 

مهر فلزی برنجی :

این مدل مهر از جنس برنج بوده و طرح مورد نظر بر روی برنج، بصورت دستی حک می شود. از این مدل مهر به این دلیل که بسیار منحصر به فرد می باشد و هیچگاه شما نمی توانید مجددا شبیه به آن را بسازید، بیشتر به عنوان امضا برای افرادی که توانایی امضا زدن را ندارند استفاده می شود.

 

در صورت نیاز به ثبت سفارش ساخت مهر، لطفا با ما تماس بگیرید تا ضمن استفاده از مشاوره ی رایگان ما در این زمینه، نسبت به ثبت سفارش چاپ خود به صورت غیر حضوری اقدام نمایید.

هزینه مهر ژلاتینی با دسته پلاستیکی معمولی محاسبه شده است و در صورت سفارش با دسته کریستالی مبلغ 2000 تومان و در صورت سفارش دسته اتوماتیک، هزینه دسته به مبلغ ساخت اضافه خواهد شد.

مهر لیزری به صورت اتوماتیک ( بدون نیاز به استامپ ) و با قابلیت یک، دو و سه رنگ همزمان و جزئیات بالاتر ( 600 DPI ) ارائه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید