صحافی چسب گرم

توسط سایر خدماتدر ۱۶ آبان ۱۳۹۷

صحافی چسب گرم – در این نوع صحافی چون چسب جامد، توسط گرما تبدیل به چسب مایع می شود، نام چسب گرم را بر روی آن گذاشتند. صحافی چسب گرم نوعی از صحافی می باشد که نسبت به سایر انواع صحافی، سریع و ارزان می باشد. اگر بخواهیم برای این نوع از صحافی مثال بزنیم ، می توانیم به کتاب های درسی یا مجله های قطوری که روزنامه فروشی ها می بینیم اشاره کنیم.

 

روش کار دستگاه چسب گرم

نحوه کار صحافی چسب گرم به این صورت است که چسب مخصوص صحافی که بصورت دانه های کوچک شیری رنگ جامد است، در داخل دستگاه صحافی ریخته می شود و با گرمایی که توسط اپراتور دستگاه تنظیم شده است، بعد از چند دقیقه تبدیل به چسب مایع می شوند. در انتهای کار بعد از قرار دادن جلد کتاب در مایع چسب، این نوع چسب به سرعت سرد و سفت می شود و می توان در مدت زمان کوتاهی جلد مورد نظر ما به صفحات داخلی چسبیده و پس از برش خوردن لبه های کار، به شکل کتابی که امروزه ما از آن استفاده می کنیم در بیاید.

البته چسب هایی که برای دستگاه چسب گرم استفاده می شوند انواع مختلفی دارند که بنا به نوع کاغذ مورد نظر ما انتخاب می شوند.

* جلدهای مورد استفاده در این نوع صحافی بایستی از جنس های با ضخامت بیشتر از صفحات داخلی آن باشد.

دستگاه های صحافی چسب گرم، در ابعاد و اندازه های گوناگون موجود می باشد و شما می توانید انواع آن را در دفاتر فنی، چاپخانه های دیجیتال و چاپخانه های افست مشاهده نمایید. همچنین با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سرعت این دستگاه ها در نمونه های جدیدتر، ما می توانیم به صورت همزمان چندین کتاب را برای شما صحافی کنیم. از آنجایی که امکان صحافی حتی یک جلد کتاب ( به وسیله چسب گرم ) وجود دارد، شما می توانید کتاب ها و جزوه هایی که قصد چاپ تعداد بالای آنها را دارید را در ابتدا یک نمونه چاپ و صحافی کرده و ارزیابی های ظاهری آن را انجام داده و ایرادات احتمالی آن را برطرف کرده و در نهایت چاپ تیراژ آن را انجام دهید.

 

موارد استفاده صحافی چسب گرم

به خاطر داشته باشید که هر چقدر کاری که قصد چاپ آن را دارید از نظر بصری و ظاهری شکیل تر و جذاب تر باشد، امکان اینکه بتوانید مخاطبان بیشتری را جذب کنید و ایشان را مجاب به مطالعه کنید بیشتر است.
از این نوع صحافی می توانید برای انواع کتاب های درسی و کمک درسی، انواع کاتالوگ های قطور، انواع رزومه های کاری شخصی و شرکتی، انواع معرفی نامه برای شرکت در مناقصه ها ، انواع پایان نامه های دانشجویی و … استفاده نمایید.

 

کاغذ مناسب صحافی

محدودیتی از نظر نوع یا تعداد کاغذ در این صحافی وجود ندارد، شما می توانید از کاغذ تحریر 70 گرم، تا انواع کاغذ گلاسه 300 گرم، شومیز و حتی کاغذهای سنگین تر که در جنس ها و ابعاد گوناگون وجود دارند را استفاده نمایید.

در انتها اشاره می کنیم با اینکه این نوع از صحافی بسیار تمیز، سریع و خوش قیمت می باشد، ولی باز هم برای اینکه از خروجی کارتان بهترین نتیجه را بگیرید، پیشنهاد ما این است که با مشاورین تبلیغاتی و چاپی خود مشورت نمایید تا بهترین گزینه را پیش رویتان قرار دهند.

 

لیست قیمت صحافی چسب گرم

نوع صحافی1-10 جلد10-20 جلد20-50 جلد50 جلد به بالا
با چاپ جلد10000 تومان8000 تومان5500 تومان4500 تومان
بدون چاپ جلد15000 تومان15000 جلد14000 تومان13000 تومان
2 دیدگاه
  1. ممنون از توضیحات عالی و قابل درک تان. من اصلا شناختی نسبت به موضوع نداشتم و یاد گرفتم.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    ×

    با ما صحبت کنید

    بر روی نام پشتیبان روشا کلیک نمایید، اگر بر روی سیستم خود نرم افزار واتس اپ را داشته باشید، مستقیما به ما پیام ارسال می کنید.

    × در واتس اپ با ما گفتگو کنید