8 نکته مهم برای عکاسی تبلیغاتی

8 نکته مهم برای عکاسی تبلیغاتی

مختصری درباره عکاسی تبلیغاتی

پیشنهاد میکنیم ابتدا مقاله های عکاسی صنعتی و تبلیغاتی چیست ؟ و اهمیت عکاسی تبلیغاتی را مطالعه نمایید، تا کمی بیشتر با صنعت عکاسی تجاری آشنا شوید.

عکاسی تبلیغاتی برای ایده های مارکتینگ، محصولات و کالاها و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. عکاسی تبلیغاتی قدرتمند، موجب پیشرفت گسترده ی تجارت و کسب و کار شما می شود. همچنین عکاسی تبلیغاتی، برای عکاسان، حرفه ای خلاق، جذاب و پر سود را فراهم می کند.

photo 1513031300226 c8fb12de9ade

 

نکات و تکنیک های عکاسی تبلیغاتی :

1. مخاطبان خود را شناسایی کنید.

نه تنها باید در نظر بگیرید که مخاطبان شما در حال حاضر چه کسانی هستند، بلکه سایر افرادی که ممکن است در آینده جزو مخاطبان شما باشند را هم باید مد نظر داشته باشید. این مخاطبان از نظر رنج سنی، جنسیت، تحصیلات و شهر سکونت خود، باید مورد ارزیابی شما قرار بگیرند. با دانستن این اطلاعات، می توانید تبلیغاتی که برای قشر مد نظر شما جذاب است را شناسایی و بر این اساس پایه گذاری کنید.

مطالب روانشناختی که در حوزه کسب و کار است را مطالعه کنید و بدانید چه تبلیغات و تصاویری قشر گسترده تری از مردم را راضی می کنند و توجه بیشتری به خود جلب می کنند. به طور مثال، اگر مخاطبان شما خانواده هستند، آیا تبلیغاتی که یک خانواده را در یک خانه ی بسیار مجلل و امکانات رویایی نشان می دهد، بیشتر مورد توجه قرار می گیرند یا خانواده ای که یک زندگی روزمره و عادی را به تصویر می کشند ؟ ( اگر در این مورد مطمئن نیستید، باید بگوییم که خانواده ای که زندگی عادی دارد، برای عموم جامعه قابل درک تر و مقبول تر است )

 

2. کوچک شروع کنید.

اینکه بخواهید با تبلیغات خیره کننده و بسیار موفق شروع کنید، خیلی دور از دسترس است. پیشنهاد می کنیم به جای اینکه بخواهید هزینه ی گزافی بابت تصاویر فوق العاده بپردازید، هزینه ی معقول تری بابت تصاویر خوب پرداخت کنید و با توجه به پیشرفت صنعت و فعالیتتان، عکاسی تان را قوی تر کنید.

6 Creative Photography Tricks You NEED To Try

 

3. شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید.

عکس هایی که در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام به اشتراک گذاشته می شوند، شکل مدرنی از تبلیغات هستند. این عکسها ممکن است کمتر رسمی باشند، اما به این معنی نیست که نباید برنامه ریزی خوب و عکاسی بی دقتی داشته باشند. برای عکس برداری از محصولات و خدمات خود برنامه ریزی کنید و در زمان های مشخص شده به همراه شعارهای تبلیغاتی تان، آنها را در اینستاگرام منتشر کنید.

 

4. از یک عکاس حرفه ای استفاده کنید.

تقریبا عموم مردم می توانند یک عکس تبلیغاتی حرفه ای و غیر حرفه ای را از هم تشخیص دهند. پس اگر قصد دارید پروژه عکاسی تبلیغاتی تان را شروع کنید، یک شخص با مهارت که از دوربین خوبی هم استفاده می کند را استخدام کنید. دلیل اینکه نیاز است شخص مد نظر شما مهارت کافی داشته باشد این است که شما فقط قصد ندارید از محصولاتتان عکاسی کنید و تمام !

شما می خواهید تصاویری را ثبت کنید که قرار است تبلیغات محصولات و خدمات شما را بکنند و جلب توجه کنند و گرفتن این تصاویر فقط از افراد حرفه ای و صاحب سبک بر می آید.

 

5. از تصاویر آماده هم استفاده کنید.

حتی اگر یک عکاس حرفه ای داشته باشید که تمام بار عکاسی تبلیغاتی شما را به دوش داشته باشد، ممکن است برای طراحی گرافیکی کار، به تصاویر اضافه تری نیاز پیدا کنید. در این شرایط تصاویر آماده می توانند کمکتان کنند. ممکن است نگران استفاده نادرست از مواردی باشید که حق کپی رایت دارند. به همین دلیل Creative Commons ابزاری عالی برای این است که شما را راهنمایی کند از کدام تصاویر به راحتی می توانید استفاده کنید.

 

6. روی یک پیام تبلیغاتی منحصر به فرد تمرکز کنید.

درست است که این مسئله ارتباط زیادی با عکاسی تبلیغاتی شما ندارد، ولی لازم دانستیم آن را دوباره مطرح کنیم که فراموش نکنید قرار است چه پیامی را با تبلیغات خود به مشتریانتان منتقل کنید. یک پیام تبلیغاتی عالی، می تواند آن چیزی که شما میفروشید، تخصص شما و دیدگاهی که در مورد آن محصول دارید را ارائه دهد.

 

7. اهمیت گرافیک را دست کم نگیرید.

ممکن است به دلایل مالی، مجبور شوید بین یک عکاس و یک طراح گرافیک، یکی را انتخاب کنید. بدانید که یک طراح گرافیک می تواند بهترین گزینه برای رشد و ارتقای تبلیغات شما باشد. طراح گرافیک شما می توانید با تصاویر آماده ای که در شماره 5 به آن اشاره کردیم، یک کار فوق العاده قوی را برایتان پدید آورد. با این حال داشتن عکس های حرفه ای در وب سایت و شبکه های اجتماعی، بسیار مهم است.

یک عکس برداری توسط یک عکاس خوب می تواند یک مسیر طولانی تبلیغاتی را برای شما کوتاه کند.

 

8. ابعاد تبلیغاتتان را در نظر بگیرید.

آیا به تبلیغات آنلاین علاقه مندید یا تبلیغات چاپی ؟ گزینه های بسیار زیادی برای تبلیغات وجود دارد. به همین دلیل باید همواره راه ها و رسانه های جدید را امتحان کنید تا بتوانید موفقیت بیشتری تجربه کنید.

فضای اینترنت روز به روز در حال گسترده شدن است و فضای رقابتی سنگینی در آن وجود دارد که اگر وقت و انرژی خود را صرف عکاسی قوی و تبلیغات نکنید، ممکن است هر لحظه از رقبای خود عقب بمانید.

Teig faellt in Mehl Foodfotograf muenchen 1024x683 1

دیدگاهتان را بنویسید