نورومارکتینگ

توسط سایر خدماتدر ۹ بهمن ۱۳۹۷

نورومارکتینگ یا نورو ساینس یا بازاریابی عصبی

علمی نوین و جدید در قرن بیست و یکم که دانشمندان در این حوزه به مغز انسان و تاثیرات عوامل بیرونی بر روی احساسات و عملکرد رفتاری مغزی در انسان پرداخته اند و با پیشرفت علم و تکنولوژی پا را کمی فراتر از دیدگان و احساسات گذاشته و به تاثیرات ناخودآگاه ما ورود پیدا کرده اند.

و به علمی جدید در حوزه کسب و کار پرداخته اند که از سال 2002 تا الان که توسط پروفسور آل اسمیت مطرح شده تحقیقات فراوانی بر روی آن انجام شده و به نتایج خیره کننده ای در این زمینه دست یافته اند. بطوری که دانشمندان در این حوزه به جرات و با اعتماد کامل می توانند بگویند که این روش در حال حاضر کارآمد ترین علم و روش بازاریابی و کسب و کار در حوزه اقتصاد می باشد.

و کامل ترین روش ها در دنیای امروز کسب و کار مربوط به نورومارکتینگ می باشد، به همین علت بزرگان اقتصاد و کسب و کار دنیا سرمایه گذاری های زیادی در این زمینه انجام داده اند. البته با توجه به نتایج شگفت آور و زود بازده بودن این علم در حوزه کسب و کار و تبلیغات باعث شده این شاخه از علم که به رفتار شناسی عصبی مخاطبین می پردازد به سرعت پیشرفت کرده و جایگاه ویژه ای در میان بزرگان پیدا کند و از آن در امور مختلف استفاده نموده و نتایج بسیار مثبتی کسب کنند.

 

شروع آزمایشات

شروع نورومارکتینگ

شروع نورومارکتینگ در دهه 20 میلادی بوده است، زمانی که با آزمایش بر روی نوشابه های پپسی و کوکاکولا به نتایجی عجیبی دست یافتند که تحقیقات ایشان در نهایت به تولید و روش علم نورو مارکتینگ منجر شده است.

در این آزمایش در نظر داشتند که ببینند کدام نوشابه طرفداران بیشتری دارد !

و نتایج این آزمایش برای ایشان شگفت آور بود، به طوری که در هنگام آزمایش قوطی های بدون آرم و نشان را در اختیار مشتریان قرار داده و در نتیجه نوشابه پپسی با بیشترین نظر موافق در این آزمایش موفق شد نتایج بسیار بهتری نسبت به کوکاکولا بدست آورد.

و بعد از آن هم نوشابه هایی با داشتن برند و آرم در اختیار آنها قرار داده و به نتیجه متفاوت رسده و در دنیا هم نتیجه عکس آزمایش اول می باشد. یعنی با اینکه مخاطبین مزه و طعم پپسی را ترجیح می دهند ولی فروش و مشتریان کوکاکولا بسیار بیشتر است، و این شروعی بوده تا دانشمندان هم به دنبال این نتیجه بروند که چرا  مزه و طعم بهتر باعث جذب کمتر شده و اکثریت مشتریان کالایی را ترجیح دادند که مزه ی بهتر نداشته و آن را کنار می گذارند.

و در نهایت به این نتیجه رسیدند که هنگامی که افراد مختلف هیچ اطلاعی از نوع برند نداشتند، تنها احساسی که در آنها فعال می شود و باعث تصمیم گیری آنها می شود حس چشایی در آنها بوده است و هنگامی که در آنها به غیر از حس چشایی با نشان دادن نشان و آرم حس بینایی را فعال می کنیم و در کنار حس چشایی از هر دو استفاده می کنیم به نتایج متفاوت می رسیم.

 

بیشترین تاثیر تبلیغات

بینایی، مهمترین حس در تبلیغات

و دانشمندان به این نتیجه رسیدند که حس بینایی بخش های دیگری از مغز را فعال می کند که در نهایت تاثیرات بیشتری را بر روی مشتریان می گذارد و نتیجه درخشان تر و مثبت تر می شود.

و این علم به آنها نشان می دهد که هشتاد درصد احساس از طریق چشم وارد مغز می شود و این تاثیر از طریق چشم بسیار بیشتر از احساس های دیگر می باشد و دنبال کردن این روش در حال حاضر با استفاده از دستگاه های نوین امروزی باعث شده علمی در دنیای کسب و کار امروز به وجود بیاید به نام نورو مارکتینگ که در حوزه های مختلف کسب و کار و تبلیغات استفاده زیادی از آنها می کنند. ( در جاهایی از آن در علم تبلیغات، به عنوان تبلیغات بصری نام می برند )

و این مهم سه دهه بعد از اولین به وجود آمدن نشانه های آن و آزمایشات مختلف به جهانیان معرفی شد و در حال حاضر پر کاربردترین روش در دنیای تبلیغات امروز می باشد.

و برای رسیدن به اهداف بزرگان اقتصادی و حتی سیاسی، دانشمندان در این حوزه آزمایشگاه هایی مجهز به وجود آورده اند که در حوزه های مختلف از آنها می توان استفاده نمود و به نتایج درست و دقیق دست یافت.

گروه مشاوران تبلیغاتی متخصص روشا با دسترسی به این آزمایشگاه ها در تلاش هستند تا این علم نوین را در کشور گسترش داده و به بزرگان حوزه کار و تولید کمک نمایند تا در کسب و کار خود از بروز ترین علم تبلیغات و بازاریابی استفاده کنند و بتوانند رقیبانی بزرگ و بزرگتر در منطقه و جهان در حوزه کاری خود باشند. لطفا در صورت نیاز با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
    پشتیبانی آنلاین روشا
    لطفا بر روی نام پشتیبان کلیک کنید تا بتوانید در واتس اپ به او پیام دهید. لازم به ذکر است، شما باید بر روی سیستم و یا موبایل خود نرم افزار "Whatsapp" را داشته باشید تا بتوانید پیام ارسال کنید.