چاپ سررسید

چاپ سررسید

سررسید به دفتری گفته می شود که شامل تمام ایام، مناسبت ها و رویدادها است و هر یک از آنها در تاریخ مشخص ثبت شده است. سررسید ها یکی از کاربردی ترین ابزارهایی هستند که در دفاتر کاری، شرکت ها و حتی منازل استفاده می شوند. به این صورت که شما فعالیت های روزانه، قرارهای ملاقات و هر نوع رویدادی که قرار است در روزی مشخص انجام شود را در صفحه و تاریخ مورد نظرتان یادداشت می کنید و با رجوع روزانه به آن سررسید، دیگر هیچ کاری به فراموشی سپرده نمی شود.

سررسید ها انواع بسیار گوناگون و متنوعی دارند، از قطع ها و اندازه های مختلف گرفته، تا رنگ های مختلف، جلدهای مختلف، صفحات داخلی با گرماژ های مختلف و صفحات مختلف. بطور مثال برخی از سررسید ها در انتهای خود شامل دفتر تلفن می باشند، یا بخشی برای یادداشت های سالانه دارند یا شامل تلفن های ضروری و یا تلفن های شرکت های مهم داخلی و خارجی می باشند.

سررسید ها جزو با ارزش ترین و به صرفه ترین تبلیغات ( نسبت به هزینه ای که می کنید و بازخوردی که دریافت می کنید ) هستند. به دلیل کاربردی بودن این دفاتر، اهالی کسب و کاری که شما این دفاتر را به ایشان هدیه می دهید ( مغازه داران، بانکها، شرکت ها و سایر افرادی که از شما این دفاتر را هدیه می گیرند ) باید به صورت روزانه به آن مراجعه کنند تا برنامه های یادداشت شده ی روزانه شان را مطالعه کنند. همین امر باعث می شود همواره لوگو، نام و فعالیت شما در مقابل دیدگان مشتریانتان بوده و در ذهن آنها باقی بمانند.

 

سررسید ها را به چه افرادی باید هدیه داد ؟

عرف اهدای هدایای تبلیغاتی و سررسید ها، به مشتریان و تامین کنندگان می باشد. یعنی شما با ارائه سررسید به مشتریان، علاوه بر اینکه حسن نیت و ارادت خودتان را ثابت می کنید، همواره باعث می شوید که اگر نیاز به کسب و کار شما داشتند، اولین نامی که به ذهنشان می رسد نام شما باشد. به خاطر داشته باشید که خیلی احتمال کمی دارد که شما به شخصی هدیه دهید و در خاطر او باقی نمانید!

البته اگر نظر ما را بخواهید، پیشنهاد ما این است که به افرادی که هنوز مشتری شما نشده اند و ممکن است به کسب و کارتان نیاز پیدا کنند نیز هدیه دهید. این کار علاوه بر بحث تبلیغاتی، به ایشان القا می کند که شمایی که به افرادی که مشتریتان نیستند هدیه و اهمیت می دهید، پس به مشتریانتان چه آفرهایی ارائه می کنید !

 

چه نوع سر رسیدی چاپ کنیم ؟

بسیاری از شرکت ها، مجموعه ها و افراد سالانه اقدام به چاپ سررسید می کنند، ولی بسیاری از آنها بازخورد خیلی پایینی از سررسید ها دریافت می کنند که از هزینه و اقدامی که کرده اند دلسرد می شوند. همانطور که بالاتر اشاره کردیم، ارائه سررسید به مشتریان و مخاطبان، در واقع هدیه ای است که شما ارائه می کنید. و همانطور که بهتر می دانید اگر شما هدیه ندهید خیلی بهتر از این است که هدیه ی بی کیفیت، کم ارزش و بدون کاربرد بدهید.

متاسفانه عموم ارائه کنندگان توجهی به ابعاد و کیفیت سررسید ها ندارند و فقط به عنوان وظیفه ای روتین، هر ساله اقدام به چاپ می کنند و در این بین تنها کسی که سود میبرد، شرکتی است که مسئولیت چاپ سررسید ها را برعهده دارد !!

پیشنهاد ما این است که اگر معذوریت مالی دارید برای چاپ، تیراژ چاپتان را پایین بیاورید ولی در عوض کار قوی تری ارائه کنید.

بطور مثال اگر قرار است 2.000 جلد سررسید در قطع کوچک با تعداد صفحات کم، کاغذ نامرغوب و چاپ بی کیفیت سفارش دهید. تعداد آن را 1.000 عدد کنید، ولی در عوض در قطع بزرگتر، با تعداد صفحات استاندارد، کاغذ با کیفیت و چاپ قوی سفارش گذاری کنید.

همواره این را در نظر داشته باشید که اگر دریافت کننده دفتر، جنس مرغوبی از شما تحویل بگیرد حاضر است یک سال آن را روی میز کار خود قرار دهد و برنامه های خود را در آن یادداشت کند. اگر چیزی که از شما دریافت می کنید بی کیفیت و ناکارآمد باشد، یا از دفاتر دیگری که ممکن است هدیه بگیرد استفاده می کند، یا اینکه ترجیح می دهد هزینه کند و یک سررسید با کیفیت تهیه کند.

 

لوگوی خود را در کجای سررسید چاپ کنیم ؟

این مسئله همواره برای متقاضیان چاپ سررسید سوال بوده است که لوگوی خودشان را در کجا و با چه ابعادی در دفتر سررسید چاپ کنند. پیشنهاد ما استفاده از سررسید هایی است که رویشان پلاک فلزی وجود دارد و لوگوی شما بر روی آن پلاک حک می شود.

این باعث می شود علاوه بر اینکه شما لوگوی خودتان را بر روی دفاتر چاپ می کنید، بسیار شکیل تر باشند. مثلا جنس هایی مانند چرم، از فاخر ترین انواع سررسید هستند.

دیگر دوران چاپ نام و نشان و تصویر شرکت بر روی سررسید به سر رسیده است ( هرچند بسیاری از شرکت های دولتی هنوز این کار را انجام می دهند ). اینکه شما نام و نشان و لوگوی خودتان را بسیار بزرگ بر روی سررسید چاپ کنید، شاید از نظر شما تاثیر مثبت بیشتری داشته باشد. ولی همین مسئله باعث می شود افراد از قرار دادن سررسید بر روی میز کارشان یا حمل آن به همراه خود، صرف نظر کنند.

در کل پیشنهاد ما برای چاپ همه ی هدایای تبلیغاتی این است که اگر میخواهید حس خوبی به مشتری خود بدهید و نام خود را نیز همواره در ذهن او به جا بگذارید، سعی کنید نام و نشانتان را خیلی کوچک بر جایی از آن هدایا حک کنید. هیچ شخصی دوست ندارد که مثلا کیف دستی ای که از شما هدیه گرفته است و تمام روی آن را نام شما فرا گرفته است را با خود به این طرف و آن طرف ببرد. چرا که نوعی کسر شان برای خودش می داند.

 

بهترین زمان چاپ سررسید

معمولاً سررسید ها در اواخر سال چاپ می شوند ( از دی ماه تا اسفند ماه ). ولی پیشنهاد ما این است که شما در دی ماه، پروژه آن را ببندید. اینکه شما سررسیدهایتان را اول دی ماه سفارش دهید و اواسط یا اواخر دی ماه تحویل بگیرید چندین حسن برایتان خواهد داشت.

اولا اینکه معمولا قیمت متریال و کاغذ در اواخر سال و نزدیک شدن به سال جدید بسیار بالاتر از حد نرمال و عرف خود در بازار می رود.

دوما اینکه هر چقدر به آخر سال نزدیک تر شویم افراد بیشتری سفارش چاپ سررسید دارند و شرکت های تولید کننده با حجم بالای کار مواجه می شوند و این حجم بالای کار ممکن است منجر به اشتباهات انسانی زیادی در کار شود.

سوما در اواخر سال که حجم سفارشات بالا می رود، ممکن است هر لحظه متریالی که مد نظر شماست برای چاپ به اتمام برسد و مجبور شوید سراغ رنگ ها و جنس هایی بروید که بسیار با ایده آلی که در ذهنتان است فاصله داشته باشد.

چهارما وقتی شما یک ماه یا دو ماه قبل از پایان سال سفارش سررسیدتان را تحویل بگیرید، می توانید درگیری های ذهنی تان را به جای کارهای تبلیغاتی، سراغ کارهای مهمتری مانند تسویه حساب با مشتریان یا پرداختن به مشتریان جدید و دغدغه های روتین آخر سال نمایید و یک ماه قبل از پایان سال ( که ممکن است بسیاری از مشتریان و همکارانتان زودتر به سفرهای نوروزی بروند ) آنها را توزیع نمایید.

 

محتوای تبلیغاتی مناسب در سررسید

درست است که گفتیم لوگو و نام و نشان خودتان را خیلی کوچک و شسته رفته بر روی جلد سررسید چاپ کنید، ولی این به این معنی نیست که قرار نیست تبلیغات خوبی از کسب و کارتان در دفتر چاپ کنید ! شما می توانید هر تعداد صفحه ای که به نظرتان لازم است را در صفحات ابتدایی سررسید در کاغذهای گلاسه ی با کیفیت چاپ نمایید و به شرکت تبلیغاتی تولید کننده دفاترتان اعلام کنید که حتما سررسید ها به همراه تبلیغات شما صحافی شوند.

در این صفحاتی که عرض کردیم شما می توانید تصاویر مناسبی از شرکت، مغازه یا مجموعه کاریتان را به همراه نمونه کارها چاپ کنید و در صفحات بعدی رزومه ای از خودتان را به همراه نوع فعالیت یا کالایی که عرضه می کنید، شرکت ها و برندهای مهم و بزرگی که با آنها کار می کنید و هر چیز دیگری که باعث شناخت پیدا کردن بیشتر افراد با شما می شود را قرار دهید.

شاید فکر کنید برای اینکه تبلیغات خودتان را در سررسید ها قرار دهید باید هزینه های هنگفتی برای تولید و چاپ و طراحی کنید. ولی خیالتان راحت باشید، شرکت های تولید کننده سررسید، فرمت استانداردی برای دفاترشان دارند و لازم نیست شما هزینه ی خاصی برای چاپ و صحافی این دفاتر پرداخت کنید. فقط صفحات تبلیغاتی خودتان را به آن مجموعه سفارش داده و بدون هزینه ی تولید هنگفتی، سفارشتان در پروسه تولید قرار می گیرد.

 

چاپ تقویم و سررسید 1402

در صورتی که نیاز به چاپ تقویم 1402 و یا سررسید 1402 دارید، می توانید به صورت اختصاصی و یا عمومی آن را چاپ نمایید. همچنین اگر می خواهید طرح صفحات داخلی تقویم و سررسید شما اختصاصی باشد، هم می توانید فایل طراحی خود را برای ما ارسال کنید و هم می توانید طراحی کامل آن را به بسپارید. در نظر داشته باشید که هر چقدر سریعتر و قبل از رسیدن به پایان سال سفارش خود را ثبت کنید، می توانید چاپ تقویم و سررسید ارزان و فوری داشته باشید. چرا که هر قدر به پایان سال نزدیک تر شویم، به دلیل شلوغی بیش از حد چاپخانه ها و کمبود متریال های مورد نیاز، قیمت تقویم و سررسید 1402 بالاتر خواهد بود.

 

چاپ روشا با سالها تجربه در زمینه طراحی و چاپ انواع سررسید و تقویم، امکان چاپ این دفاتر را در هر تعداد، هر رنگ با هر متریال و با قیمت بسیار مناسب فراهم نموده است. لطفا در صورتی که نیاز به مشاوره و راهنمایی قبل از چاپ داشتید، حتما با ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید