چاپ هولوگرام

چاپ هولوگرام

هولوگرام یک نوع برچسب امنیتی است که در شرکتهای تولیدی استفاده ی بسیار زیادی دارد و حتی در کارتهای امنیتی که تهیه ی آنها بر عهده ی یک ارگان خاص می باشد و توسط گروه یا ارگان دیگری نباید تهیه و توزیع شود کاربرد دارد. این برچسب ها به نوعی اصالت کالا را تعیین می کنند و ثابت می کنند که این کالا مربوط به شرکت تولیدی مد نظر می باشد. همچنین بسیاری از تولید کننده ها و شرکت ها برای پلمپ کردن بسته بندی اجناس خود از آنها استفاده می نمایند. چاپ هولوگرام یکی از چاپ های پیش نیاز اسناد و اوراق اداری می باشد.

 

هولوگرام یا برچسب امنیتی چیست ؟

ابعاد و مشخصات هولوگرام استاندارد

همچنین بسیاری از تولید کننده ها برای گارانتی محصولات خود، از این برچسب ها بر روی بخش های خاصی از محصول استفاده می کنند که کنده شدن یا پاره شدن آن برچسب نشان ها دهنده باز شدن قسمت مورد نظر ایشان می باشد.

به این هولوگرام ها ، برچسب اطمینان نیز گفته می شود، چرا که تولید کنندگان با چسباندن آنها بر روی محصولات چک شدن نهایی محصول را به مشتری تضمین می دهند و خریداران نیز وجود هولوگرام را تضمین کالا توسط تولید کننده می دانند.

 

هولوگرام در سایزها و اندازه های مختلف استفاده می شود. تولید کردن آنها بسیار هزینه بر بوده و به دلیل اینکه برای چاپ آنها نیاز به دستگاه های بسیار خاص چاپی می باشد، هر شرکتی قادر به تولید آنها نیست. همچنین به دلیل اینکه عمده ی این هولوگرام ها در واقع برچسب های امنیتی می باشند، فقط مراکزی که مجوزهای مربوطه را کسب کرده باشند توانایی تولید و چاپ آنها را دارند. در واقع در هر کشوری تعداد تولید کننده های این برچسب ها شاید به تعداد انگشتان دست هم نرسد.

 

این هولوگرام ها معمولا به صورت سه بعدی چاپ می شوند و رنگ های مورد استفاده برای آنها نقره ای و طلایی می باشد و طراحی هایی برای آنها صورت گرفته می شوند که در این رنگ ها خودشان را به بهترین شکل ممکن نشان دهند.

 

چاپ هولوگرام

ما قابلیت چاپ هولوگرام ها و انواع برچسب های امنیتی شما را داریم و ابعاد آن ها کاملا بر طبق سلیقه و نیاز شما مشخص می شود.

مسئله ای که در چاپ این برچسب ها وجود دارد این است که به دلیل مواد اولیه و متریال خاص آن و نوع چاپ متفاوتش، تفاوت قیمت زیادی در تیراژ 1000 عدد تا 10000 عدد وجود ندارد و اختلاف قیمت کمی با یکدیگر دارند. پیشنهاد ما این است که اگر شما قصد سفارش هولوگرام دارید، حداکثر تعداد مصرف خود را محاسبه کرده و سپس سفارش دهید که محتمل هزینه های سنگین چاپ مجدد نباشید.

 

طراحی هولوگرام

به طور عرف مواردی مانند نوع فعالیت، شماره مجوز یا پروانه کسب و لوگو در طراحی برچسب های امنیتی استفاده می شوند. و اینکه برخلاف طراحی سایر اوراق چاپی، پیشنهاد ما این است که برای طراحی هولوگرام خود از طرح های پیچیده و سه بعدی استفاده نمایید. چرا که این برچسب ها قرار است آنقدر پیچیده باشند که امکان کپی برداری از آن توسط سودجویان به حداقل برسد.

بهترین حالت طراحی برای این برچسب ها این است که به طور مستقیم کامل خوانده نشوند و توسط چرخیدن و در زاویه تمامی مطالب مورد مشاهده قرار گیرد. مشاوران روشا، می توانند شما را در زمینه انتخاب بهترین گزینه برای تعداد و جنس چاپ و همچنین طراحی آن راهنمایی نمایند. لطفا با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید