بوم ( کاغذ کنواس )

چاپ کنواس

چاپ بوم نوعی چاپ می باشد که مورد علاقه طراحان و نقاشان است. در این نوع چاپ که توسط پلاتر انجام می شود، شما می توانید هر طرح و نقشی که مورد علاقه تان می باشد را بر روی کاغذ بوم چاپ نمایید. مدیا یا متریالی که در این نوع چاپ استفاده می شود، کَنواس نام دارد که انواع متفاوتی چون مات و براق و ضخیم و نازک دارد که بنا به طرح و نقشی که قصد چاپش را دارید و فضایی که قصد نصب آن را دارید، می توانید مات و براق بودن آن را انتخاب کنید.

بعضی از انواع این مدیاها دارای بافت درشت و ریز هم می باشد که به دلیل گران بودن آن در بازار، بصورت محدود موجود است که باعث می شود حق انتخاب نوع چاپ را برای ما سخت کند. چاپ بوم به دلیل شباهت بسیار زیاد به نقاشی رنگ و روغن دستی، مورد توجه بسیاری از طراحان و دکوراتورها می باشد، چرا که از آن ها می توان در منزل و یا شرکت به عنوان یک اثر هنری زیبا استفاده کرد و جلوه بسیار زیبایی به محیط کار یا منزل، بخشید.

البته باید این نکته را مد نظر قرار دهید که هر طرح و نقشی مناسب چاپ شدن بر روی کاغذ بوم نیستند. طرح هایی را باید مد نظر داشته باشید که به نقاشی دستی نزدیک تر باشد تا جلوه بیشتر و طبیعی تری پیدا کند. برای مواردی که طرح های شما تصاویر عکاسی شده هستند و به نقاشی شبیه نیستند نیز می توانید از انواع کاغذهای ضخیم استفاده نموده و آنها را به صورت تابلو چاپ نمایید.

 

مزایای چاپ کنواس ( بوم )

1. شاید بتوان بزرگترین مزیت چاپ کنواس را، قیمت بسیار ارزان آن در برابر نقاشی دستی واقعی دانست. که مناسب افرادی است که تمایل دارند در منزل و یا محل کار خود تابلوهای نقاشی رنگ و روغن داشته باشند، ولی بودجه کافی برای تهیه آن را ندارند.

2. سرعت بالا در رسیدن به طرح تابلوی دلخواهتان، نسبت به نقاشی دستی

3. یکی از موارد جالب در این نوع چاپ این است که کیفیت عکس در این نوع چاپ، از اهمیت زیادی برخوردار نیست. چرا که بافت خاص کاغذ کنواس، حتی بی کیفیت ترین تصاویر را نیز به یک طرح نقاشی خاص تبدیل می کند.

 

لازم به ذکر است که در چاپ کنواس، هر چه طرح رنگ بیشتری داشته باشد و از رنگ های زنده تری استفاده شود جلوه بیشتری به نوع چاپ شما می دهد و زیباتر می شود. در طرح هایی که از رنگ های به اصطلاح جیغ استفاده می شود در چاپ بوم براق زیبایی بسیار زیادی به چاپ بوم داده و به طرح نقاشی دستی بسیار نزدیک تر می شود.

در صورتی که نیاز به چاپ بوم یا کنواس دارید، لطفا با روشا تماس حاصل فرمایید تا علاوه بر توضیح و راهنمایی بیشتر در این نوع از چاپ، از صفر تا صد طراحی و چاپ را برایتان انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید