چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشن چیست ؟

چاپ سابلیمیشن یکی دیگر از انواع چاپ می باشد که در حوزه چاپ دیجیتال ( چاپ فوری با تعداد کم ) دسته بندی می شود .

اگر بخواهیم تعریف خلاصه ای ارائه کنیم باید گفت که چاپ سابلیمیشن یک چاپ کاملا حرارتی است که رنگ چاپ شده بر روی کاغذ مخصوصش را با حرارت به سطوح دیگر منتقل می کند. در این نوع چاپ تقریبا روی هر متریال و سطحی می توان عمل چاپ را انجام داد . از چاپ بر روی تی شرت، کلاه، پرچم و سایر متریال های پارچه ای گرفته تا سایر سطوح فلزی و پلاستیکی مانند فلش مموری، لیوان و ماگ، خودکار، انواع تندیس، بج سینه، بگ، پلکسی و  …

 

نحوه کار چاپ سابلیمیشن

روش کار چاپ سابلیمیشن به این صورت است که ابتدا طرح مورد نظر با دستگاه چاپ رومیزی جوهر افشان بر روی کاغذ خاصی چاپ می شوند. سپس کاغذ با تکه های چسب کوچک بر روی سطح مورد نظر ما چسبانده می شود و داخل دستگاه سابلیمیشن قرار می گیرد . بعد از چند دقیقه ( زمان مورد استفاده برای هر متریال متفاوت می باشد ) حرارت دیدن دستگاه را باز نموده و کاغذ را از روی متریال جدا میکنیم و به همین راحتی چاپ ما صورت گرفته است .

به این دلیل که چاپ سابلیمیشن رنگ را با حرارت دادن به متریال منتقل می کند و بصورت مستقیم پاشیدن رنگ بر روی کار صورت نمی گیرد، رنگ ها با کنتراست پایین تری نسبت به چاپ مستقیم چاپ می شوند و در صورت شستشو کمرنگ تر می شوند .

شاید این نوع چاپ بهترین روش برای چاپ روی لباس نباشد، ولی برای سایر سطوح و متریال هایی که قابلیت چاپ دارند ممکن است بهترین گزینه باشد . چاپ روشا مجری و مشاور شما در ارتباط با چاپ سابلیمیشن از تعداد کم تا تیراژ می باشد، لطفا در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس حاصل نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید