صحافی گالینگور و جلد سخت

صحافی گالینگور و جلد سخت

صحافی گالینگور چیست ؟

این نوع صحافی در میان دانشجویان عرف می باشد. به این علت که گالینگور برای پروژه های پایان نامه استفاده می شود. البته صحافی گالینگور در خیلی از شرکتها و سازمان ها هم پر استفاده است، چرا که یکی از انواع مقاوم مستحکم صافی بوده که ماندگاری زیادی نیز دارد.

 

نحوه صحافی گالینگور

در این نوع صحافی ابتدا کاغذها یکی می شود و کمی کنار آنها چسب میخورد و بعد از آن جلد می شود. جلد این صحافی ها مقوایی بوده و بر روی مقوا یک جلد چرم مانند کشیده می شود. این جلدها در رنگها و جنس های گوناگون موجود است و شما می توانید رنگ مورد علاقه یا استاندارد سازمان و یا دانشگاه خودتان را انتخاب کنید. توضیحات کتاب یا جزوه نیز بصورت طلاکوب یا نقره کوب بر روی جلد چرمی کتاب حک می شود .

در گذشته نوشتارِ روی جلد صحافی های گالینگور بصورت حروفهای فلزی بود و با استفاده از ورقه های طلایی و نقره ای، روی جلد کتاب کوبیده می شد و طرح یا لوگوی مد نظر شما با این روش قابل حک بر روی جلد بود. یکی دیگر از روش های حک نوشتار این بود که برای شما کلیشه ای ساخته می شد و توسط دستگاه صحافی در رنگ های نقره ای و طلایی بر روی جلد قرار می گرفت.

اما در حال حاضر و با پیشرفت دستگاه های حاضر، این متون بر روی جلد مستقیما پرینت گرفته می شود. این امر هم سرعت بسیار بالایی نسبت به روش های قبلی دارد و هم به دلیل حذف کلیشه و حروف چینی دردسر و نتیجتا هزینه ی کمتری.

این دستگاه های پیشرفته باعث می شود که شما بتوانید از فونت های مورد علاقه و دلخواه خود استفاده نمایید. در صورتی که در روش حروف چینی، تمامی نوشته ها با یک فونت استاندارد و ثابت بر روی جلد حک می شد.

بعد از طی این مراحل، باید این ورق های چرم را با چسب مخصوص صحافی بر روی مقواهایی برش خورده چسبانده و روی مقوا کشیده شود و توسط یک برگ بزرگ کاغذ به کاغذهای چاپ شده چسبانده شده و بصورت جلد درآید. برای اینکه میزان چسبندگی جلد به کاغذهای داخلی خوب باشد، مدت زمانی که چسب چوب در حال خشک شدن است، آن را در زیر دستگاه پرس با فشار بالا قرار می دهند. این مسئله باعث بالا رفتن قدرت چسب و ماندگاری بالای صحافی می شود .

لازم به ذکر است که هنگامی که تعداد برگه های داخلی زیاد باشد، صحافان از روش دوخت کاغذ برای استحکام صحافی استفاده می کنند و پس از دوختن کاغذها به همدیگر، اقدام به چسباندن جلد بر روی آنها می کنند.

 

صحافی جلد سخت

زمانی که می خواهید در این نوع از صحافی از طرح های خود به عنوان جلد استفاده کنید باید طرح جلد را طراحی نموده و بر روی کاغذهای سایز بزرگ چاپ کنید ( که این کاغذها ابعادشان از دستگاه های چاپ رنگی بزرگتر است و باید حتما پلات گرفته شوند ). همچنین برای اینکه چاپ شما از استحکام کافی برخوردار باشد باید پس از چاپ برروی آن یک لایه سلفون ( مات یا براق ) کشیده شود و سپس بر روی مقوا چسبانده شود تا به نوعی صحافی شما حالت گالینگور به خود گرفته و ماندگار و مستحکم شود.

تفاوت صحافی گالینگور و جلد سخت در نوع جلد آن می باشد. که در صحافی گالینگور از جلدهای چرم گالینگوری استفاده می شود ولی در صحافی جلد سخت، از طرح چاپ شده بر روی کاغذ نازک استفاده می شود.

در جلد سخت می توانید از روکش های مختلف نیز استفاده کنید و سلفون مات ، براق یا طرح دار را برای جلد استفاده نمایید که این مسئله بنا به سلیقه و نیاز شما می تواند متفاوت باشد .

البته نوع سلفونی که در این جلدها باید استفاده شود، باید متناسب با نوع طراحی و رنگ های استفاده شده در طرح می باشد که مشاورین تبلیغاتی شما می توانند بهترین راهنمای شما در این امر باشند .

 

قیمت صحافی

تعدادتا 10 عددتا 50 عددتا 100 عددبالای 100 عدد
سیمی فلزی25.000 تومان20.000 تومان18.000 تومان15.000 تومان
گالینگور80.000 تومان60.000 تومان45.000 تومان-
چسب گرم30.000 تومان25.000 تومان20.000 تومان15.000 تومان

One Response

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *