چاپ تخته شاسی

چاپ تخته شاسی

تخته شاسی نوعی تخته از جنس MDF می باشد که برای ساختن تابلو از آن استفاده می شود. تخته شاسی در ابعاد و ضخامت های گوناگونی در بازار موجود است. این نوع تابلو به دلیل قیمت منصفانه و زیبایی خاصش، بسیار مورد توجه عموم قرار گرفته و استفاده های بسیار زیادی از آنها نیز می شود. شاسی ها در حال به نسبت سایز و ضخامت قیمت های متفاوتی دارند و حتی متریالی که بر روی این تابلوها چسبانده می شود متفاوت می باشند. به همین علت برای انتخاب تخته شاسی مناسب محل زندگی یا محل کار خود، بهتر است از مشاوران تبلیغاتی کمک بگیرید .

 

ابعاد مختلف تخته شاسی

این تابلوها به دلیل وزن نسبتا بالایی که در مقایسه با فوم برد دارند، معمولا برای ابعاد بسیار بزرگ مورد استفاده قرار نمی گیرند؛ مگر اینکه قرار باشد تا طرح شما بصورت چند تکه چاپ شود و در کنار یکدیگر نمایش واضحی از تصویر مد نظرتان داشته باشند.

ابعاد استانداردی برای تخته شاسی ها وجود دارد که به طور عرف برای چاپ از آنها استفاده می شود. ولی در صورتی که نیاز به ابعاد خاصی که خارج از حالت استاندارد باشد داشته باشید و همچنین زمان کافی برای تولید تخته شاسی در اختیار داشته باشید، می توانید ابعاد مورد نظرتان را سفارش دهید.

بطور عرف شاسی ها در ابعاد:

  • 18 × 13
  • 30 × 20
  • 40 × 30
  • 70 × 50
  • 70 × 100
  • 100 × 140
  • 50 × 50
  • 20 × 20

ساخته می شوند و آماده سفارش گذاری هستند. همچنین این تخته ها شامل سه ضخامت متفاوت هستند. 8 میلیمتری، 10 میلیمتری و 16 میلیمتری.

به دلیل اینکه این تابلوها از چوب MDF ساخته می شوند، هرچقدر از ضخامت کمتری استفاده کنید، از بالا رفتن وزن آن جلوگیری می نمایید. البته سازنده های تخته شاسی در راستای کم کردن وزن آنها، عموما تخته های 10 و 16 میلیمتری را به صورت تو خالی می سازند.

 

جنس های مختلف چاپ تخته شاسی

شما می توانید نوع تصویری که اتخاب نموده اید را بر روی متریال های مختلف چاپ کنید و بر روی شاسی ها بچسبانید. این انتخاب جنس بستگی به شما خواهد داشت. هر نوع متریالی که قابلیت چسبیدن با چسب را داشته باشد امکان قرار گرفتن بر روی تخته شاسی دارد. البته نوع چاپ تا حد زیادی هم بستگی به طرح و عکس مورد نظر شما دارد، حتما باید بدانید که هر فایلی بر روی چه جنسی زیباتر به نظر می رسد.

عموما برای چاپ تخته شاسی از پلات و لمینت استفاده می شود که بنا بر طرح و جایگاهی که می خواهید تابلو را نصب کنید باید نوع روکش آن را که شامل لمینت مات، لمینت براق، لمینت سرد و طرح دار است، را انتخاب نمایید. و در این مورد هم بهتر است با همکاران ما مشاوره نمایید.

علاوه بر پلات و لمینت، شما می توانید از کنواس ( کاغذ بوم )، PVC، چاپ شیمیایی عکس، چاپ سولیت و حتی استیکر هم استفاده نمایید و پس از چاپ آنها را بر روی شاسی بچسبانید.

 

جایگاه مناسب نصب شاسی

برای انتخاب بهترین حالت چاپ در این نوع تابلوها باید ابتدا محل قرار گرفتن آنها را در نظر بگیرید. چون همانطور که بالاتر به وزن این تابلوها اشاره کردیم، باید بر روی دیوارهای مستحکم نصب گردد و از محکم بودن تابلو در جای خود مطمئن باشیم. همچنین شما باید نور محیط را هم مد نظر داشته باشید.

در محیط هایی که نور آنجا زیاد است و نور به صورت مستقیم تابیده می شود، باید از متریال مات استفاده نمایید تا انعکاس نور را کاهش دهند. در محل هایی که نور آن کم است نیز می توانید از متریال های براق استفاده نمایید تا جلوه ی تابلو را بیشتر کنند.

با رعایت نکاتی که ذکر شد، می توانید یک تابلوی زیبا داشته باشید. راستی فراموش کردیم بگوییم که این شاسی ها به دلیل اینکه حاشیه ندارند و به عبارتی فُرم لِس هستند، زیبایی بسیار زیادی نسبت به سایر تابلوها دارند.

 

در صورتی که نیاز به سفارش تخته شاسی دارید و یا نیاز به مشاوره در مورد طراحی، چاپ و متریال مورد نظر خود دارید، لطفا با ما تماس حاصل فرمایید.

 

لیست قیمت چاپ تخته شاسی

سایز8 میل16 میل
18*1330000-----
20*2050000-----
30*2070000-----
30*3080000-----
40*30100000-----
70*50200000-----
70*100350000-----
100*100500000-----

دیدگاهتان را بنویسید