چاپ بنر

چاپ بنر چیست ؟

چاپ بنر – بنر متریالی از جنس پلاستیک می باشد که در فضای بیرون ( OutDoor ) نصب می شود که به همین دلیل از سایزهای بزرگتری نسبت به پوستر و پلات لمینت به کار گرفته می شود . بنرها به دلیل نوع متریال و دستگاه چاپ مخصوص خود از قیمت بسیار پایین تری نسبت به پلات و لمینت برخوردارند .

چاپ بنر یکی از ابزار تبلیغاتی است که برای تمامی شغل ها و اصناف کاربرد منحصر به فرد خود را دارد. بنر برای انواع فروشگاه ها، رستوران ها، مراکز خدماتی، مراکز درمانی، سازمان های دولتی و خصوصی، بانک ها، اصناف و تمامی کسب و کارهایی که ذکر نشدند کارایی دارد؛ همچنین برای انواع رویدادهای فرهنگی ( پیام های آموزشی شهرداری )، مذهبی ( تبریک و تسلیت ) و همینطور رویدادهای ملی و بین المللی و سیاسی ( بخشی از سخنرانی رئیس جمهور ) کاربرد دارد.

به دلیل جنس متریال بنر که قابلیت ضد آب و مقاومت در برابر سرما و گرما و همچنین قیمتی بسیار پایین تر از سایر ابزار لارج فرمت دارد، از محبوبیت بالایی برای تبلیغات برخوردار است.

بیشترین متریال بنر از کشورهای چین و کره وارد می شوند و گرماژی بین 8 اُنس و 13 اُنس دارا می باشند. تفاوت بنر چین و کره در نوع مقاومت و نوع چاپ آن است. بنرهای کره ای از مقاومت بیشتر و کیفیت چاپ بهتر و بالاتری برخوردارند و به زبان ساده تر، رنگ راحت تر و بهتر روی بافت بنر کره ای می نشیند.

 

محتوای استاندارد بنر

چه متن ها و تصاویری نیاز است در بنر استفاده شود ؟

همانطور که در بالاتر ذکر شد، بنرها یکی از انواع تبلیغات فضای خارجی هستند و عموماً در محیط های بزرگ و باز ، یا در بالای ساختمان ها و مراکز تجاری نصب می شوند و در کل فاصله ی زیادی با مخاطبان و عابران دارند. بدیهی است که وقتی تبلیغاتتان دور از مخاطب قرار دارد، باید از محتوای خلاصه شده و بزرگ استفاده نمایید. همچنین تصاویر مورد استفاده در کار، بهتر است کم ولی ابعاد بزرگی داشته باشند.

البته بهتر است قبل از تولید محتوا برای بنر خود، از فضایی که قرار است نصب شود بازدید نموده، و از چشم مخاطبان به آنجا نگاه کنید. در این حالت بهتر می توانید تصمیم بگیرید که چه محتوا و ابعادی مناسب کار شما است.

بگذارید ساده تر توضیح بدهیم. هر تبلیغاتی محتوای خاص خودش را می طلبد. کارت ویزیت برای معرفی نام و عنوان شرکت یا مجموعه و شماره تماس ها و راه های ارتباطی می باشد. کاتالوگ برای معرفی کلی محصولات، کالا یا فعالیت های یک شرکت یا مجموعه است یا بروشور برای معرفی جزئیات بزرگ و کوچک محصولات و فعالیت ها به کار می رود. اینکه شما از صفر تا صد معرفی خود و محصولات و راه های ارتباطی و هر چیزی که به شما مربوط می شود را بخواهید در تمام اوراق اداری و تبلیغاتتان ذکر کنید، بی مفهوم و مسخره است !

پیشنهاد ما این است که اگر نمی دانید هر تبلیغاتی، چه محتوایی را می طلبد، حتما از مشاورین و کانون های تبلیغاتی استفاده نمایید و راهنمایی های کافی را دریافت کنید. فراموش کنید که همکاران یا رقبای شما چه کار کرده اند ! ممکن است آنها ترجیح بدهند خودشان را از پشت بام به پایین پرت کنند، اصلا دلیلی ندارد که شما از ایشان پیروی کنید.

بنرها نیز، محتوای تبلیغاتی خودشان را دارند. به طور مثال اگر می خواهید در بنری یکی از محصولاتتان را معرفی کنید، هیچ لزومی ندارد که معرفی کاملی از شرکت و محصولاتتان یا ارائه کنید، یا تمام راه های تبلیغاتی و تمام شماره تماس ها و تمام شبکه های اجتماعی خودتان را بصورت یکجا معرفی کنید. حتما در تبلیغات جدیدی که در بیلبوردهای اتوبان ها نصب می شوند بارها دیده اید که چقدر ساده و با مفهوم و خلاصه هستند.

علاوه بر اینکه نگاه مخاطبان را جذب می کنند آنها را تشویق می کنند مثلا به وب سایتشان سر بزنند یا از اینستاگرامشان بازدید کنند یا حتی تماس بگیرند. در واقع رسالت چاپ بنر هم همین است که شما بتواند مخاطب را جذب کنید باعث پیگیری از سوی ایشان شوید.

محتوای بنر

 

تفاوت چاپ بنر و فلکس

متریال فلکسی ( فلکس یا فلکسی فیس ) دو قابلیت خاص نسبت به بنر دارد، یکی اینکه از گرماژ و ضخامت بیشتری بهره می برد ( گرماژی بین 18 الی 20 اُنس ) و دیگر اینکه نور را از خود رد می کند.

به این دلیل که بنر قابلیت رد شدن نور را ندارد، کمتر برای تابلوهای سر در مغازه ها استفاده می شود و در صورتی که استفاده شود هم نور از بالا یا پایین به آن تابانده می شود . ولی فلکسی به دلیل ضخامت بالا علاوه بر اینکه نور را از خود رد می کند، دوام بالاتری در برابر رنگ پریدگی در مقابل نور آفتاب را دارد و مناسب ترین متریال برای تابلوهای سر درب می باشد .

دستگاه هایی که بر روی متریال های بنر و فلکس چاپ می کنند بر دو نوع هستند : سالونت ( Solvent ) و اکو سالونت ( Eco Solvent ).

اکو سالونت به دلیل تراکم بیشتر رنگ و ریز تر بودن قطرات جوهر افشان شده بر روی متریال، از کیفیت بسیار بالاتر و سرعت بسیار پایین تر نسبت به دستگاه سالونت برخوردار است و به خاطر قیمت بالای موارد مصرفی، قیمت بالاتری نسبت به دستگاه سالونت دارد .

البته بسیاری ترجیح می دهند از دستگاه اکوسالونت برای چاپ بر روی متریال های خاص مانند پارچه و کاغذ دیواری استفاده نمایند. در صورتی که دستگاه سالونت جدا از کیفیت پایین قابلیت چاپ بر روی این متریال ها را هم ندارد . هرچند با تمام این اوصاف، ما همیشه پیشنهادمان به مراجعین و مشتریانمان این است که هزینه را فدای کیفیت نکنند. چرا که اکوسالونت به دلایلی که ذکر شد، کیفیت بسیار بالاتری از طرح شما به نمایش می گذارد و همچنین مقاومت زیادی هم در برابر ماندن مقابل نور خورشید و رنگ پریدگی از خود نشان می دهند.

این جمله را بسیار شنیده ایم که ” این بنر می خواهد یک هفته در فلان جا نصب شود، نمی ارزد که بخواهیم آن را با کیفیت چاپ کنیم ” و شاید مسخره ترین و بی مغز ترین جمله ای است که از یک کارفرما و شخصی که می خواهد تبلیغ کند می شنویم. شما باید آنقدر برای مخاطبان و مشتریان خود ارزش قائل باشید که همیشه بالاترین کیفیت و متریال ها را برایشان استفاده نمایید. وقتی مشتری ببیند تبلیغات شما بعد از دو روز رنگ پریده یا پاره شده اند یا کاملا بی کیفیت هستند، چطور می خواهند به کار شما اعتماد کنند؟

حتما نباید تبلیغاتی که می کنید اَبدی باشد که بخواهید برای آن هزینه کنید ! حتی اگر قرار است بنر شما یک ساعت هم در جایی نصب شود، تلاش کنید در همان یک ساعت همه ی افرادی که آن را می بینند را جلب کند.

 

طراحی بنر

در طراحی بنر چه مواردی را رعایت کنیم ؟

در دنیای تبلیغات امروز که روزانه هزاران بنر در سراسر بیلبوردها و معابر نصب می شوند، تنها چیزی که می تواند بر روی مخاطبان و بینندگان بنرهای شما تاثیر گذار باشد و نگاه ها را جذب کند، ایده ی خاص، طرح خاص و طراحی جذاب آن می باشد. زمانی که یک نوع از تبلیغات بصورت محدود وجود داشته باشد، خواه ناخواه توجه ها را به خود جلب می کند. ولی در حال حاضر برد با شرکت یا مجموعه ای است که بتواند دیدگان مخاطب را درگیر تبلیغات خود کند.

طراحی بنرها معمولا توسط نرم افزارهای بُرداری مانند کورل دراو یا ایلوستریتور انجام می شود. چرا که در این نرم افزارها، علاوه بر طراحی سریعتر و روان تر، امکان بزرگتر و کوچک تر کردن ابعاد کلی کار در آینده فراهم خواهد شد. ولی طراحی بنر در فتوشاپ، بالاخص در ابعاد بزرگ، علاوه بر سنگین شدن فایل طراحی، امکان تغییر ابعاد در آینده را فراهم نمی کند. دلیل این مسئله پیکسلی بودن نرم افزار فتوشاپ است.

تصور کنید که شما قبلا یک بنر یک متر در یک متر طراحی کرده اید و حالا قصد دارید آن را در ابعاد 4 متر در 4 متر چاپ نمایید. به دلیل پیکسلی بودن فتوشاپ، زمانی که شما طرحتان را بزرگتر کنید افت کیفیت بسیار زیادی پیدا می کند و تصویر شما رنجه رنجه می شود. این مسئله در نرم افزار کورل دراو وجود ندارد ( بغیر از تصاویر که افت کیفیت آنها در صورت بزرگتر شدن چند برابر غیر قابل اجتناب است )

دستگاه های چاپ لارج فرمت بنر، بالاترین رزولوشنی که می توانند شناسایی کنند، رزولوشن 72 dpi ( در دستگاه سالونت ) و رزولوشن 100 dpi ( در دستگاه اکوسالونت ) می باشد. بنابراین نیازی به اینکه شما طراحی خود را با رزولوشن های بالاتر ( که منجر به سنگین شدن فایل اصلی و سنگین شدن خروجی نهایی کار ) نمی باشد.

مود رنگی مناسب برای طراحی بنرها، مود CMYK می باشد. چرا که دستگاه های لارج فرمت چاپ بنر، تنها این مود رنگی را شناسایی می کنند و در صورت استفاده از رنگهای RGB ممکن است فایل چاپی شما تفاوت فاحشی با فایل طراحی شما داشته باشد. ( درباره تفاوت مود رنگی CMYK و RGB بیشتر مطالعه کنید )

فایل خروجی کار شما ( یا همان Export ) کار، می تواند در فرمت JPEG یا PDF باشد. نیازی به استفاده از سایر فرمت های سنگین برای خروجی کار نیست. چرا که این دستگاه ها بسیاری از فرمت های خروجی را نمی شناسند و از فرمت های استاندارد و روتین پیروی می کنند.

banner design

 

لیست قیمت چاپ بنر فوری و سایر چاپ های اکوسالونت

نوع متریالبالای 10 متربالای 50 متربالای 100 متر
چاپ بنر (4 پاس) 10 انس *خارجی1000009000080000
چاپ بنر (4 پاس) 10 انس *ایرانی900008000070000
چاپ فلکسی 18 انس (خارجی)180000170000150000
چاپ وینیل سفید براق10000090000080000
چاپ وینیل سفید مات10000090000080000
چاپ وینیل شیشه ای (ترانسپارنت) 120000110000100000
چاپ وینیل ابریشمی مات 150000140000130000
چاپ مش180000160000150000
چاپ بک لایت250000230000220000
چاپ سولیت150000140000125000
چاپ کنواس (بوم)250000220000200000
چاپ چرم مصنوعی---------

 

در صورت نیاز به ثبت سفارش چاپ بنر، لطفا با ما تماس بگیرید تا ضمن استفاده از مشاوره ی رایگان ما در این زمینه، نسبت به ثبت سفارش چاپ خود به صورت غیر حضوری اقدام نمایید. همچنین در صورتی که نیاز به نصب و چسباندن بنر خود در محل مورد نظر دارید، می توانید به صفحه ی نصب بنر مراجعه فرمایید.

One Response

 1. فروش همه متریال های بنر و چاپ
  جنس خوب قیمت ارزان
  ✅بنر10اونس چینی
  ✅8اونس چینی
  ✅بنربرزنتی یک طرف
  ✅بنر دو طرف سولیت
  ✅استیکر
  ✅مش
  ✅جوهر رکورد
  ✅جوهرنورا
  چسب و پانچ و استند

دیدگاهتان را بنویسید