برش شبرنگ و روز رنگ

برش شبرنگ

شبرنگ به یکی از اسامی نام آشنا در کشور ما بدل شده است که در سطح کشور نمونه های آن را در کسب و کارها و محصولات مختلف به کرات مشاهده می کنیم. شبرنگ نوعی لیبل خاص است که خاصیتی دارد که در تاریکی شب، اگر نور به آن تابانده شود، باعث می شود نور تابیده شده با قدرت بیشتری منعکس شود و همین مسئله باعث می شود که علاوه بر بهتر دیده شدن این حس به بیننده القا شود که گویا نوری پشت سر آن قرار دارد.

البته نوعی دیگر از این لیبل ها وجود دارد که تحت عنوان روز رنگ در بازار عرضه می شوند و بافتی دارند که روز این امکان انعکاس نور را دارند و دید بهتری نسبت به سایر لیبل های معمولی به مخاطب عرضه می کنند.

این لیبل ها یا استیکر ها، قابلیت چاپ ندارند. یعنی نمی توان به هیچ وجه بر روی آنها چاپ انجام داد، بلکه با برش معنا پیدا می کنند. به این صورت که رول شبرنگ یا روز رنگ زیر دستگاه برش ( که این دستگاه کاتر پلاتر نامیده می شود ) قرار گرفته و طرحی که در کامپیوتر اجرا شده است را دقیقا مانند آن چیزی که در طرح است برش می زند.

از شبرنگ ها برای بستن دیدِ پنجره ها، برش حروف و نوشته و لوگو استفاده می شود. در واقع پس از برش شبرنگ، محافظی که پشت آن قرار دارد کنده می شود و بر روی سطح مورد نظر چسبانده می شود.

 

نحوه طراحی فایل شبرنگ و روز رنگ

طرح هایی که توسط دستگاه برش شبرنگ قابل اجرا هستند، کارهای خطی و وکتور می باشند. چرا که این دستگاه تنها چیزی که تشخیص می دهد خط است. مثلا اگر شما قصد دارید طرح یک ساعت مچی را چاپ کنید، نباید از تصاویر گرافیکی یا تصاویری که توسط دوربین گرفته شده است را استفاده نمایید. بلکه باید آن ساعت مچی بصورت فانتزی و بصورت خطی طراحی شود.

به همین دلیل که این طراحی ها باید وکتور و برداری ( اصطلاحا خطی گفته می شود ) باشند، طراحیشان در نرم افزار کورل دراو ( Corel Draw ) انجام می شود.

 

نحوه چسباندن شبرنگ و روز رنگ

شبرنگ ها قابلیت چسباندن بر روی هر سطحی را دارند ولی بهترین کار این است که شما برای چسباندن آنها از افراد متخصص و متبحر استفاده نمایید. چرا که چسب این لیبل ها به قدری قوی است که به محض چسبانده شدن به سختی کنده می شوند و پس از کنده شدن مجدد دیگر باید دور انداخته شوند و قابلیت استفاده ی مجدد را ندارند.

 

تنوع رنگ شبرنگ و روز رنگ

با اینکه شبرنگ ها قابلیت چاپ ندارند، ولی خوشبختانه از تنوع رنگی بسیار بالایی برخوردارند که می توانند جوابگوی هر سلیقه ای باشند. انواع طیف های رنگی به علاوه ی رنگ های خاص مانند طلایی، نقره ای، مسی و انواع مات و براق و متالایز و همچنین نوع شفاف ( ترنسپرنت ) آنها موجود می باشد.

همچنین اگر شما از متخصصان نصب شبرنگ کمک بگیرید، می توانند طرح ها و ایده های جذابی به شما بدهند که مثلا با چسباندن و بریدن دو نوع شبرنگ روی یکدیگر، قابلیت سه بعدی به طرح شما بدهند.

 

چاپ روشا امکان طراحی و برش شبرنگ ها و روز رنگ های شما را در ابعاد گوناگون مد نظرتان، با رنگ های بسیار متنوع، استفاده از متریال های فوق العاده با کیفیت، قیمت پایین و زمان کوتاه فراهم نموده است. لطفا در صورتی که نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید با ما تماس حاصل نمایید. همچنین ما می توانیم پس از بازرسی محیط مد نظر شما، بهترین پیشنهاد رنگ و طرح و ابعاد را خدمت شما عزیزان ارائه نماییم.

همچنین در صورتی که نیاز به نصب و چسباندن شبرنگ و روز رنگ بر روی محل مورد نظر خود دارید، می توانید به صفحه ی نصب شبرنگ مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید