طراحی پاکت

طراحی پاکت

در حال حاضر عموم مکاتبات از طریق اینترنت صورت می گیرد و همین مسئله تا حدودی کاربرد پاکت ها را کمتر از گذشته کرده است. ولی همچنان برای مکاتبات اداری و رسمی، پاکت ها نقش مهمی را ایفا می کنند. اینکه شما برای مکاتبات خود از پاکت سفیدی که با خودکار بر روی آن اسم نوشته شده باشد استفاده کنید، نه تنها دسترسی به هدفتان را دورتر می کند بلکه باعث ضربه خوردن به برندینگ شما می شود.

پاکت ها یکی از جذاب ترین بسته بندی هایی هستند که شما می توانید اوراق خود اعم از سربرگ، کاتالوگ، بروشور، کارت ویزیت و … را درونشان قرار داده و برای افراد یا شرکت های مربوطه ارسال کنید.

فراموش نکنید که پاکت ها باید طراحی ای مشابه با سایر اوراق تبلیغاتی شما داشته باشند، چه از نظر فونت ها، تصاویر و همینطور رنگ ها. چرا که پاکت یکی از عناصر جدا نشدنی ست اداری است.

همانطور که در مطلب چاپ پاکت به آن اشاره کردیم، از پاکت ها نمی توان به عنوان یکی از ابزارهای مستقیم طراحی بهره برد و می توان آن را تبلیغات غیر مستقیم دانست که تاثیرش نیز از سایر اوراق تبلیغاتی به هیچ وجه کمتر نیست.

e75be59d8d503160714460708fe4cbb4

مهمترین مواردی که برای طراحی پاکت باید در نظر بگیرید

1. ابعاد و اندازه

در ابتدای امر شما باید بدانید که قرار است چه چیزهایی را داخل پاکت اختصاصی خود قرار دهید. آیا قرار است کالاهای کوچکی مانند کارت ویزیت و خودکار تبلیغاتی را داخل آن قرار بدهید، یا می خواهید فاکتورها و نامه های ارسالی تا شده را در آن بگذارید و یا قرار است کاتالوگ و بروشورهای نسبتا بزرگ شما را بوسیله آن ارسال کنید. پاسخ دادن به این سوالات می تواند شما را در انتخاب بهترین ابعاد پاکت راهنمایی کند.

ابعادی که بصورت استاندارد برای پاکت وجود دارند، عبارتند از : سایز ملخی ( پاکت نامه )، سایز A5، سایز A4 و سایز A3. که تمامی این ابعاد هم بصورت افقی و هم بصورت عمودی قابل عرضه هستند.

 

2. فضاهای قابل چاپ

بهتر است پس از مشورت از چاپخانه ای که با آن کار می کنید، یک فایل راهنما به طراح خود ارائه دهید تا طراح بداند چه قسمت هایی از پاکت قابل چاپ هستند و چه قسمت هایی نه. این مسئله از هدر رفتن وقت شما و همچنین طراحی نادرست و نارضایتی از نتیجه ی نهایی جلوگیری می کند.

 

3. محتوای استاندارد پاکت

همانطور که بالاتر اشاره کردیم، پاکت ها یک ابزار تبلیغاتی مستقیم به شمار نمی روند. از این رو قرار نیست شما مواردی را که برای تراکت یا بروشور خود استفاده کرده اید را هم بر روی پاکت اعمال کنید. در واقع پاکت ها بصورت عرف باید شامل لوگو، نام برند شما و اطلاعات تماستان باشند. فراموش نکنید که اصلا از جملات تبلیغاتی و خدمات و محصولات خود بر روی پاکت مسئله ای را ذکر نکنید. چرا که پاکت فقط یک ابزار بسته بندی می باشد.

 

4. عدم استفاده از رنگ های تمپلات

بسیاری از افراد و شرکت ها علاقمندند که رنگ سازمانی شان را به طور یکپارچه بر روی پاکتشان چاپ کنند. پیشنهاد می کنیم در چاپ دیجیتال به هیچ وجه این کار را امتحان نکنید، چرا که چاپ دیجیتال به خوبی چاپ افست امکان چاپ تمپلات را بر روی پاکت ها ندارد. همچنین در صورتی که قصد دارید در چاپ افست هم از چاپ تمپلات ( که تمام صفحه بصورت یکدست شامل رنگ می شود  ) استفاده کنید، سعی کنید از کاغذهای گرم بالا بهره بگیرید، چرا که کاغذهای نازک مانند تحریر 80 گرم، باعث می شود که رنگ پشت زدگی پیدا کند و از آن سوی کار هم دیده شود.

01 free envelope mockup

 

سفارش آنلاین طراحی پاکت

دیدگاهتان را بنویسید