دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ – شاخه ای جدید در دنیای کسب و کار که روز به روز در حال پیشرفت و بزرگ شدن و اهمیت پیدا کردن برای بزرگان اقتصادی دنیا و روشی نوین که در سالهای اخیر و در قرن بیست و یکم با قوت گرفتن تکنولوژی و علم آن هم قوی تر شده و توجه دنیای کسب و کار را به سمت خود جلب می کند.
دیجیتال مارکتینگ از هنرهای بازاریابی دیجیتالی است که متخصصین در این حوزه معتقد هستند در حال حاضر مهمترین شاخه بازاریابی و کسب و کار می باشد و با سرمایه گذاری نه چندان هنگفت نتایج درخشانی را برای فعالین در حوزه کسب و کار را دارا می باشد.

با پیشرفت علم در حوزه های دیجیتالی و به وجود آمدن شبکه های اجتماعی و گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها و تبلت های قدرتمند در حال حاضر استفاده از این سبک در زندگی تمامی مردم نفوذ کرده و به بزرگان و فعالان اقتصادی این اجازه را می دهد که در فعالیت های اقتصادی خود از این ابزار برای پیشبرد اهداف خود بهره مند شوند و در جدال رقابت تنگانگ این روزها در حال توسعه شرکت ها و کارخانجات و تولیدات و … برآیند.

 

چرا دیجیتال مارکتینگ ؟

مزیت دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

دیجیتال مارکتینگ مربوط به فعالیت های اقتصادی در ابزارهای دیجیتال می شود، به طور خاص و اخص، به صورتی که این شبکه های اجتماعی و سایتها و اینترنت امروزه قسمت مهمی از زندگی عموم مردم را تشکیل می دهد و بطور کلی اهمیت آن از رسانه ها و رادیو هم بیشتر شده و مخاطبین بسیار زیادی را دارا می باشد.
با توجه به دنیای امروز می توانید مشاهده کنید که تولید کنندگان ابزار دیجیتال و شبکه های اجتماعی امروزه بسیار قدرتمند تر از افراد هستند که در رسانه ها و رادیو و … فعالیت می کند و بسیار پیشرو تر و از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشد .

به این علت دنیای کسب و کار و بازاریابی و دیجیتال از بازده بسیار بالایی برخوردار بوده و چندین برابر روشهای سنتی بازده داشته و تمامی فعالان را وارد کرده تا حوزه فعالیت خود را وارد این بازار کنند.

از بانکها، کارخانجات تولیدی، شرکتهای خدماتی، شرکت های مشاوره ای، پزشکان، مهندسان و حتی دولتمردان و روزنامه ها و بازارهای سنتی را هم وادار کرده تا وارد این حوزه شوند تا بتوانند در جهت پیشبرد اهداف خود در این حوزه بهره مند شوند.

مهمترین حوزه فعالیت های اقتصادی تبلیغات می باشد که تبلیغات ها در حوزه دیجیتال متفاوت بوده و درصد رشد زیادی داشته و تبلیغات در این حوزه بسیار گسترده و تخصصی می باشد، تنها با استفاده از این نوع تبلیغ می توانید معرف فعالیت های خود باشید و از رشد بیشتری را نسبت به سایر امور تبلیغات برخوردار شوید.

 

بهترین نوع بازاریابی

بازاریابی سنتی یا بازاریابی دیجیتالی ؟

بازارهای دیجیتال مربوط به سایتها و شبکه های اجتماعی می باشد و مربوط به افرادی است که کسب و کار آن در این حوزه می باشد و صرفاً فعالیت آنها در دنیای دیجیتال است و کسب درآمد آنها منوط به این سایتها و شبکه های اجتماعی می باشد مانند سایتهای فروش آنلاین، سایتهای تبلیغاتی، سایتهای مشاوره ای و خدماتی و فعالیتهایی هم در شبکه های اجتماعی وجود دارد که منحصرا مربوط به فعالان در این زمینه می باشد.

بازاریابی و یا تبلیغات دیجیتالی هم مربوط به فعالیتهای سنتی است که در این شبکه ها به دنبال مشتری برای خودشان هستند و از راه تبلیغ خود در این دنیای دیجیتال به دنیا بزرگ شدن و جلب مخاطبین بیشترند. مانند بانکها، موسسات فعال در حوزه سلامت و پزشکی، مغازه داران، کارخانجات تولیدی ( البته برخی از این کارخانجات به صورت اخص و انحصارا در حوزه دیجیتال فعالیت کرده و مشتریانشان به انحصار از طریق ابزار دیجیتالی قابلیت دسترسی به آنها را دارند که در مبحث Network Marketing این روش ملموس تر بوده و قابل درک تر می باشد )

در هر صورت برای بزرگ شدن و بزرگ ماندن باید فعالیت در این زمینه را آغاز کنید تا در دنیای امروز در جدال رقابت باقی بمانید و پیشرفت روز افزونی را شاهد باشید و به این مسئله هم توجه داشته باشید که به دلیل گستردگی این حوزه باید از مشاورین و متخصصین خبره بهره مند شوید تا بتوانید بیشترین بازده را از تبلیغات خود دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید