رنگ پنتون سال 2020 “مرجانی سفید” خواهد بود

رنگ پنتون سال 2020

زوج خلاق، Jack+Huei از رنگ پنتون سال 2019 استفاده کرده تا توجه ها را به بحران محیطی که صخره ی بزرگ مرجانی را در خطر انداخته است جلب کند.

شرکت پنتون رنگ امسال را مرجانی زنده که با نام Pantone 16-1546 نیز شناخته می شود انتخاب کرده است. رنگی گرم و ملایم بین نارنجی و صورتی که در هفته ی مد و فشن در لندن و نیویورک بسیار مورد استقبال قرار گرفت و استفاده شد. اگرچه، با نابود شدن بیش از 45% مرجان های صخره ی بزرگ مرجانی در سه سال اخیر، این زوج مبتکر ملبورنی برای نشان دادن و برجسته کردن خطری که بزرگترین صخره ی مرجانی دنیا را تهدید می کند رنگ سال 2020 سال پیشنهاد داده اند.

بیش از 30% مرجان های صخره ی بزرگ به خاطر موج های گرمای دریایی در سال 2016، و 20% دیگر نیز در سال 2017 از بین رفتند. هنوز آمار سال 2018 منتشر نشده است اما بعید است که این آمار، خبرهای مثبت و خوبی به همراه داشته باشد.

در ایمیلی، هویی یین وونگ(Huei yin wong) و جک ریلتون وودکاک(Jack Railtone-Woodcock) انتخاب رنگ سال 2019 توسط شرکت پنتون را “کورکورانه و وظیفه نشناسی محض” خواندند.

“برندی به تاثیرگذاری پنتون باید در برابر مسائلی که جامعه ی بشری با آن روبرو است موضع محکمی داشته باشد. مسائلی چون تغییر آب و هوا، و به نحوی صدای مردم برای صحبت کردن با بزرگان صنایع باشد.

پنتون رنگ

این دو نفر رنگ کرم مایل به سفید(off-white Pantone 115-1 U) را به عنوان رنگ سال 2020 پیشنهاد دادند، که نام آن را به “مرجانی سفید” تغییر دادند. این رنگ اشاره به رنگ مرجان ها هنگامی که می میرند دارد. با توجه به این فرض که انتخاب رنگ سال شرکت پنتون بر روی انتخاب رنگ دیگران نیز اثر می گذارد، نه این که فقط سلیقه ی افراد را نشان دهد، آن ها معتقدند که اگر این رنگ هم مثل رنگ مرجانی زنده فراگیر بود، باعث می شد که تلاش های بیشتری برای محیط زندگی مرجان ها و دیگر زمینه ها انجام بگیرد.

“تصور کنید اگر این جامعه ی مبتکر در این مقیاس بزرگ رنگ مرجانی سفید را از اعماق اقیانوس ها به لباس هایی که می پوشیم، محصولاتی که می خریم و رسانه ای که تماشایش می کنیم بیاورد. تصور کنید که رنگ سال پنتون به همان اندازه ی تغییر آب و هوا فراگیر و تاثیر گذار باشد.”

آن ها همچنین متنی طنز در انتقاد به بیانیه ی پرمدعای پنتون درباره ی رنگ سال خودشان نوشتند.

رنگ سال 2020

این زوج همچنین برای مشتریانی همچون Cadbury، Fordو Maybelline کار کرده اند.

 

لینک منبع خبر :  The Pantone Colour of the Year 2020 ‘will be Bleached Coral’   ترجمه شده توسط چاپ روشا

دیدگاهتان را بنویسید