کلاسیک آبی، به عنوان رنگ سال 2020 رسما توسط پنتون اعلام شد

رنگ آبی کلاسیک پنتون

PANTONE 19-4052 Classic Blue

شرکت پنتون که پیشتر، به طور غیر رسمی “رنگ مرجانی سفید” را به عنوان رنگ سال 2020 معرفی کرده بود، اعلام کرد که رنگی که بطور رسمی برای سال 2020 در نظر گرفته شده، رنگ کلاسیک آبی می باشد.

رنگ کلاسیک آبی، تاثیر بی نظیری در ایجاد آرامش، اعتماد به نفس و تمایل افراد برای پایه ریزی روابط پایدار دارد. از ویژگی های رنگ آبی می توان به ماندگار شدن در ذهن و القا کردن بی انتها بودن یک چیز اشاره کرد. این رنگ که به نوعی نمایانگر آسمان در هنگام غروب است، به نوعی اطمینان بخش فکری است که دیدن آن، پایه گذاری یک رابطه مطمئن و پایدار را در ذهن تقویت می کند.

رنگ PANTONE 19-4052 Classic Blue، توسط ذهن ما به عنوان یک رنگ آرامش بخش شناسایی می شود و احساس آرامشی وصف نشدنی به روح انسان می بخشد. رنگ نیلی هم آبی و هم آبی کلاسیک را به خاطر می آورد. آسمان غروب، یک کت و شلوار مناسب و بی نقص، آبهای اقیانوس و کاسه ای از بلوبری کاملا رسیده.

pantone color 2020 classic blue

شرکت رنگ پنتون، با پایان رسیدن دهه قبل و شروع یک دهه ی جدید، تصمیم گرفت که خانواده ی رنگ آبی را دوباره انتخاب کند، چرا که این رنگ تغییرات بسیار، ترس و امیدهای زیادی را به همراه خواهد داشت. لوری پرسمن، معاون موسسه رنگ پنتون، به Time می گوید : این آبی اطمینان بخش، پر از آرامش و اعتماد به نفس است و موجب برقراری ارتباط های جدید بین افراد می شود.

پرسمن در ادامه می گوید، این رنگ آبی، با رنگ آسمان در هنگام غروب مطابقت زیادی دارد. چرا که آسمان غروب، آبی نیست، به نوعی یک رنگ آبیِ متفکر است و خیلی هم عمیق و مرموز نیست. شما با دیدن رنگ آسمان در هنگام غروب، به پایان یافتن روز فکر نمی کنید، احساس عجیب و مرموزی دارید که چه اتفاقی خواهد افتاد ؟

دیدگاهتان را بنویسید