گوگل: نمایش وب سایت خود در نسخه موبایل را در اولویت قرار دهید

نمایش وب سایت در نسخه موبایل

جان مولر، مدیر آنالیزهای وبمستر گوگل به تازگی اظهار داشته است که صاحبان سایت در صورت داشتن نسخه دسکتاپ و تلفن همراه، باید سایت موبایل خود را در اولویت قرار دهند.

سوالی که در یکی از گفتگوهای اول ماه می 2020 در گروه Google Webmaster مطرح شد این بود که : برای سئوی وب سایت، بر روی نسخه موبایل بیشتر تمرکز کنیم یا نسخه دسکتاپ ؟

شخصی که این سوال را مطرح کرد، گفت که بودجه لازم برای بروز رسانی هر دو نسخه را ندارد و می خواهد اطمینان حاصل کند که تلاش های آنها منجبر به بهبود رتبه بندی جستجو می شود.

ازدیدگاه سئو، صاحب یک وب سایت، وقت و منابع خود را برای کدام نسخه از وب سایت باید اختصاص دهد ؟

 

جان مولر در این رابطه گفت :

از زمان تغییر گوگل به mobile-first indexing، نسخه موبایل یک سایت تنها موردی است که در مورد رتبه بندی اهمیت دارد. با فرض اینکه سایت تجارت الکترونیکی مود نظر به mobile-first indexing منتقل شده باشد، گوگل دیگر به نسخه دسکتاپ توجهی نمی کند.

مولر در ادامه گفت : نسخه موبایل، نسخه ای است که مالک سایت باید روی آن تمرکز کند. این بدان معنا نیست که به طور کامل نسخه دسکتاپ سایت را حذف کنید، چرا که ممکن است برخی از کاربران فقط به نسخه دسکتاپ سایت شما دسترسی داشته باشند.

در حالت ایده آل، اگر بین دسکتاپ یا موبایل باید انتخاب کنید، بهترین راه حل، داشتن یک وب سایت ریسپانسیو ( پاسخگو – وب سایت هایی که در دسکتاپ، موبایل و تبلت ها به صورت کامل و صحیح نمایش داده می شوند ) است.

اگر به دلیل محدودیت بودجه یا هر دلیل دیگری، نمی توانید روی هر دو نسخه وب سایت کار کنید، بهتر است تمرکزتان را بر روی نسخه موبایل بگذارید.

 

جان مولر ویدیویی از خود منتشر کرد که در طی آن می گوید :

در حال حاضر ما اکثر وب سایت ها را به mobile-first indexing تبدیل کرده و فقط از نسخه موبایل برای ایندکس کردن صفحات یک وب سایت استفاده می کنیم.
پس اگر نسخه دسکتاپ و موبایل شما متفاوت است بدانید که ما فقط از نسخه موبایل در آنالیزها و ایندکس های خود استفاده می کنیم.

 

منبع خبر : Google: If Choosing Between Desktop or Mobile Site, Choose Mobile نوشته شده توسط ترجمه شده توسط روشا

دیدگاهتان را بنویسید