گوگل بروز رسانی هسته الگوریتم ماه می 2020 را از امروز اجرایی می کند

گوگل

دنی سالیوان ( Danny sullivan ) کارمند کمپانی گوگل تایید کرد که در تاریخ 4 می 2020، بروزرسانی هسته ی الگوریتم موتور جستجوی گوگل عملی شده است. این بروز رسانی رسما به اسم “بروزرسانی هسته ی اصلی می 2020 ” شناخته می شود. ( May 2020 Core Update )

● امروز ما یک بروز رسانی در هسته ی الگوریتم گوگل را منتشر خواهیم کرد، همانطور که هر ساله ما چندین بار این کار را انجام می دهیم. نام آن ” May 2020 Core Update ” است. راهنمایی ما در مورد چنین به روز رسانی همانطور که قبلاً پوشش داده ایم باقی مانده است. لطفا برای اطلاعات کامل تر این بلاگ را مطالعه کنید: https://t.co/e5ZQUAlt0G

 

— Google SearchLiaison (@searchliaison) May 4, 2020

این نوشته، توییت یکی از کارمندان گوگل بوده است او در همان روز ساعت 3:52 افزود :

● بروزرسانی ” May 2020 Core Update ” عملی شده است، اما به رسم هر بروز رسانی چندین هفته زمان می برد تا این بروزرسانی به صورت کامل عملی شود.

 

دومین بروزرسانی در سال 2020

این دومین بروزرسانی هسته ی الگوریتم گوگل در سال 2020 است، در حالی که اولین بروزرسانی در ژانویه ی 2020 راه اندازی شد. با توجه به تغییراتی که دنیا در این اواخر داشته است، این بروزرسانی خیلی دور به نظر می رسید.

 

سوالی که برای بسیاری از کاربران پیش آمده بود این بوده که ” آیا با شیوع پندمیک کووید-19 ( Covid-19 ) بروزرسانی ها متوقف خواهد شد؟ ”

جواب این سوال ” خیر ” است.

اگرچه این موضوع چیز بدی نیست، در ادامه ی این مطلب توضیح خواهیم داد که چرا این کار مفید خواهد بود.

 

هدف از بروزرسانی هسته الگوریتم

بروزرسانی های گسترده ی هسته، همیشه تاثیر قابل توجهی در نتایج SERP و عملکرد گوگل می گذارند، در تمامی کشور ها و به تمامی زبان ها.

SERP : Search Engine Result Page چیست ؟

توضیح کوتاه : وقتی شما کلمه ی کلیدی یا یک سوال را در یک موتور جستجو، برای مثال گوگل، جستجو می کنید، صفحه ای از نتایج برای شما نمایانگر می شود که به این صفحه که حاوی اطلاعات مد نظر شما است SERP میگویند.

 

زمانی که هسته ی الگوریتم گوگل بروزرسانی می شود، وب سایت ها به ناچار، درگیر رشد ها و افت های قابل توجهی می شوند. تغییرات در رتبه بندی جستجو به طور کلی بازتابی از اهمیت محتوا است.

این به این معنا است که اگر محتوای یک وب سایت، با بروزرسانی ها در ارتباط باشد، رشد زیادی را کسب می کند، بر عکس این موضوع نیز اتفاق می افتد و محتوا های جدیدی که قبل از بروزرسانی وجود نداشته اند، باید دوباره نسبت به محتوا های قدیمی تر ارزیابی شوند. به زبان ساده تر، تمام طبقه بندی های گوگل جابجا خواهند شد.

 

اولین بروزرسانی هسته از زمان شیوع کووید 19 ( Covid-19 )

آخرین بروزرسانی هسته در دومین هفته از ماه ژانویه ی 2020 راه اندازی شد. در آن زمان ویروس Covid-19 هنوز به این حد انتشار نیافته بود، اما الان این موضوع متفاوت است. از زمانی که ویروس کووید 19 یک پندمیک را ایجاد کرد، دنیا با سرعت تغییر کرد، که این موضوع باعث تغییر رفتار و جستجو های کاربران در موتورهای جستجو شد.

در تاریخ 4 می، گوگل همچنین اعلام کرد که تا بحال این مقدار از درخواست جستجو درباره ی یک موضوع به خصوص ( کووید- 19 ) را نداشته است.

● ” گوگل تا بحال این مقدار از درخواست جستجو درباره ی یک موضوع به خصوص یعنی کووید- 19 را تجربه نکرده است. خیلی ها درباره ی اتفاقاتی که در مناطق محلی افتاده است جستجو می کنند، خیلی ها درباره ی تست هایی که درباره ی این بیماری انجام شده است، جستجو می کنند. این نیز روش ما برای کمک کردن است… ”

— Google SearchLiaison (@searchliaison) May 4, 2020

کووید-19 درخواست مردم در جستجو های گوگل را تغییر داده است. جستجو ها و نیازهایی مانند جستجو درباره ی خود ویروس، یا مکان هایی که خدماتی را از راه دور ارائه می دهند، یا وب سایتی برای خرید کالاهای مختلف به صورت آنلاین. در دوران قبل از بروزرسانی، وب سایت های مختلف زیادی بودند که بدون مرتبط بودن، طبقه بندی بالایی را کسب کرده بودند.

متقابلا، دسته بندی های زیادی که قبلا شدیدا جستجو می شدند، دیگه جستجو نمی شوند.

برای مثال : دسته بندی هایی مثال، توریست، مسافرت، مهاجرت و…، همگی به صورت کامل از بین رفته اند!

با بروزرسانی هسته ی می 2020، گوگل یک چالش کاملا خاص داشته است که باید خود را با آن وقف دهد، این چالش تغییر نحوه جستجو کردن کاربران است. در طول زمان خواهیم دید که، آیا مردم می توانند راحت تر از قبل موضوع مورد نظرشان را در گوگل بیابند یا نه.

 

SEO در بازار کار

اگر بروزرسانی هسته ی می 2020، تاثیرگذاری زیادی داشته باشد، می تواند حتی به بازار کار SEO نیز کمک کند. با توجه به پندمیک، خیلی از کمپانی ها نمی توانند خدماتی را ارائه دهند، این موضوع کاملا واضح است و این موضوع باعث شده است که بسیار از کمپانی ها تمرکز و انرژی و سرمایه ی زیادی را در SEO وب سایتشان سرمایه گذاری کنند، بلکه بتوانند به صورت آنلاین خدمات خود را ارائه دهند.

این به این معنا است که کمپانی هایی که خدمات SEO ارائه می دهند، باید آماده ی شلوغی در کار خود باشند.

 

با توجه به بروز رسانی هسته ی می 2020، چه کاری باید انجام داد؟

گوگل اعلام کرده است که دستورالعمل های آن با توجه به بروزرسانی تغییری نخواهد کرد. همچنین در گذشته اعلام شده بود، اگر وب سایت شما بعد از بروزرسانی دچار افت شد، چیزی وجود ندارد که شما آن را تغییر دهید یا تعمیر کنید. فقط نیاز است که مالکان وب سایت ها توجه بیشتری به محتوای داخل وب سایتشان کنند.

 

منبع خبر : Google Confirms May 2020 Core Algorithm Update Rolling Out Today نوشته شده توسط ترجمه شده توسط روشا

دیدگاهتان را بنویسید