اینستاگرام ماه آینده یک رقیب برای TikTok را در آمریکا راه اندازی می کند

اینستاگرام reels

طبق گزارش ها، فیس بوک قصد دارد در ماه آگوست، قابلیت جدید اینستاگرام با نام Reels ( به معنای قرقره ) که رقیب مستقیم شبکه اجتماعی تیک تاک (TikTok) است را به آمریکا ببرد.

Reels اینستاگرام برای اولین بار در ماه نوامبر گذشته در برزیل راه اندازی شد و پس از آن در ماه ژوئن در اختیار کاربران فرانسه و آلمان قرار گرفت و حالا اینستاگرام تصمیم گرفته که محدودیت کشورها را برداشته و این سرویس را در دسترس کاربران ایالات متحده آمریکا و 50 کشور دیگر قرار دهد.

 

از قابلیت های مشابه اینستاگرام Reels و TikTok می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • کاربران می توانند ویدیوهای 15 ثانیه ایجاد و به اشتراک بگذارند.
  • کاربران می توانند صدای خود را به ویدیوها اضافه کنند یا آهنگ هایی که در استور موسیقی وجود دارند را انتخاب کنند.
  • کاربران می توانند صدای ویدیوهای دیگران را بردارند و به ویدیوی خود اضافه کنند.
  • کلیپ های محبوب در بخش “Featured Reels” قرار می گیرند.

تنها چند روز پس از اعلام ممنوعیت استفاده از TikTok در آمریکا، هند به عنوان دریافت کننده ی بعدی بروز رسانی Reels قرار گرفت. به احتمال زیاد هیچ مشکلی در راه اندازی این سیستم در چند روز آینده در ایالات متحده آمریکا وجود نخواهد داشت.

 

اینستاگرام Reels چیست ؟

بر خلاف TikTok که یک اپلیکیشن مجزا و اختصاصی است، Reels بعنوان یک اکستنشن برای اپلیکیشن اینستاگرام است. قابلیت Reels از منوی پایین اینستاگرام و همچنین دوربین استوری قابل دسترسی است و کاربران می توانند کلیپ های Reels را از صفحه ی استوری ایجاد و ویرایش کنند. این کلیپ های تولید شده توسط کاربران هم قابلیت انتشار بصورت پست را خواهند داشت و هم می توانند در استوری ها نمایش داده شوند. همچنین تمام کاربران می توانند بین ویدیوهای ساخته شده با Reels جستجو و کاوش کنند.

پس از اینکه بروزرسانی اینستاگرام به پایان برسد، یک آیکون مخصوص به این Reels در پایین صفحه اصلی اینستاگرام اضافه می شود و کاربران برای مشاهده ویدیو کلیپ های سایرین با مراجعه به تب تعریف شده می توانند ویدیوهای وایرال شده و سایر ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده را مشاهده نمایند.

 

سخنگوی اینستاگرام در مورد شباهت های بین Reels و TikTok بیانیه ی زیر را صادر کرد :

این دو سرویس یکسان نیستند. تیک تاک به طور خاص رفتار مصرف کننده های واقعی را زیر نظر گرفته و کارهای شگفت انگیزی انجام داده است. از طرف دیگر ما شاهد ظهور فیلم های کوتاه با کیفیت در اینستاگرام بوده ایم و فکر می کنیم می توانیم قابلیتی به این صورت را ایجاد کنیم که مورد پسند کاربرانمان قرار بگیرد.

این کار برای احترام به تقاضای مصرف کنندگان است و این رقابت، قدرت انتخاب کاربران را بین این دو گزینه افزایش می دهد.

TikTok از زمان عرضه در ایالات متحده حدود 65 الی 80 میلیون کاربر فعال آمریکایی را جذب کرده؛ با افزودن قابلیت Reels، اینستاگرام دوباره این فرصت را به دست می آورد که کاربرانی که از تیک تاک استفاده می کنند را مجددا به سمت خود بکشد.تیک تاک مه متعلق به شرکت چینی ByteDance است، توسط دولت ایالات متحده به عنوان یک تهدید امنیتی احتمالی مورد بررسی قرار گرفته است و همچنین چندین آژانس و شعبه ارتش آمریکا، قبلا استفاده از TikTok را برای پرسنل خود ممنوع اعلام کرده اند.

 

منبع خبر : Instagram to Launch a TikTok Competitor in the US Next Month نوشته شده توسط ترجمه شده توسط چاپ و تبلیغات روشا

دیدگاهتان را بنویسید