گوشی جدید گوگل برای عکاس ها! آیا گوگل پیکسل 4 بهترین گزینه برای عکاس ها است؟

گوشی جدید گوگل

مرور کلی: پیکسل 4 گوشی گران با باتری ضعیف است. اگر کاربری هستید که اطلاعات زیادی از قبیل موسیقی، فیلم یا عکس زیادی در گوشی خود ذخیره میکنید، پیکسل 4 انتخاب خوبی نیست چرا که انتخاب های خوبی برای حجم داخلی گوشی ندارید! همانطور که دوربین گوشی ها امسال پیشرفت زیادی داشته است، گوگل پیکسل هم از قافله عقب نمانده است و دوربین فوق العاده ای دارد.

اگر دلتان پیش گوگل پیکسل گیر کرده ،ورژن Xl بهترین انتخاب شماست ،چرا که حداقل باتری بهتری دارد! البته باید هشدار داد قیمت آن از 899$ شروع میشود.

نکته های خوب این گوشی : دوربین فوق العاده ی آن و مود Astrophotography آن واقعا تاثیر گذار است. همچنین شیشه ی مات LCD آن واقعا برای کاربران لذت بخش است.

نکته های بد این گوشی : عمر باتری ضعیف، نداشتن لنز ultra-wide و فضای داخلی کم گوشی، UI ضعیف نسبت به رقبای خود

KkGMaVojRLZ52Pq9ciE9iB 650 80

در گذشته گوگل با گوشی پیکسل 3 یا پیکسل 3 سری A دنیای عکاسی با دوربین گوشی را متحول کرد و مسابقه ی dual camera  و triple-quad camera را تنها با تک دوربین خود برنده شد! به همین دلیل انتظارات زیادی از گوگل پیکسل 4 میرفت، اما الان با دوربین نسبتا ضعیف خود نسبت به رقبا و نداشتن گزینه Ultra-wide ، لقب بهترین دوربین گوشی از آن سلب شده است. اما همچنان یکی از بهترین دوربین های گوشی دنیا است!

در مورد حافظه ی داخلی گوشی نیز،خیلی خوب عمل نکرده است. گزینه های شما 64 گیگ و 128 گیگ هستند، در حالی که رقبای آن آپشن هایی از قبیل 256 گیگ و 512 گیگ دارند.

 

قیمت گوشی پیکسل 4 :

قیمت های شروع آن از 699$ است. این قیمت با گوشی های OnePlus 7T  یا  Xiaomi Mi 9T Pro یکسان است. این دو مدل هم جزو نامزد های قهرمانی لقب بهترین دوربین های گوشی هستند، اگرچه گوشی های بهتری هم هستند.

اما سوال اینجاست که اگر کسی به دنبال بهترین دوربین گوشی باشد آیا بهترین گزینه ی او گوگل پیکسل 4 است؟!

مروری بر دوربین :

12MP/16MP

1/2.55 sensor features

1.4µm pixels

dual-pixel and phase detection autofocus

28mm focal length with an f/1.7 aperture.

 

مود های دوربین پیکسل 4 :

تقریبا مانند گوگل پیکسل 3، این گوشی نیز مود های فراوان و خیلی جالبی دارد.

مود های ارائه شده : Night Sight

Portrait camera

Video

Panorama

Photosphere

Slow motion

Time lapse

Playground (AR effects)

و گوگل ویژوآل اسیستنت (Google’s visual assistant)

در تمامی مودها راهنماهایی برای بهتر ثبت کردن لحظه های شما ارائه می شود.

همچنین ابزار های متنوعی در دسترس شما خواهد بود مثل self timer و ابزار های پیچیده تر ، مثل راهنمای کادر بندی ، راهنمای سخنگو برای وقتی که سلفی میگیرید ( برای مثال : “برای سلفی بهتر دوربین خود را بالاتر بگیرید”) . همچنین شناسایی صورت، اخطار دوربین کثیف و ذخیره کردن عکس با دو فرمت JPEG + RAW

JV83ayoK8aVfjSXwvX7fWC 650 80

کیفیت دوربین :

روی مود اتوماتیک دوربین این گوشی عکس های فوق العاده ای میگیرد که جزئیات تصاویر به شدت واضح هستند و رنگ ها در تعادل عالی دارند. در مقایسه با آیفون 11 pro عکس های تیره تر اما واقعی تری ارائه میدهد ، و اثر افکت HDR کمتر است. به صورت خلاصه میشود گفت دوربین و تمام ابزار ها و مود های عکاسی آن فوق العاده است اما واقعا جای ultra-wide خالی است! طبق مروری که ما کردیم، این گوشی شایسته ی لقب “بهترین” نیست !

 

عکس های گرفته شده توسط دوربین پیکسل 4 :

8aKv79Kw6SCdYMbb2o89GK 650 80

uL3zXuzGeha8NUXMggyVYL 650 80

969gseYKPZwvgjYiifkqWK 650 80

5QsN955cMps8sy4xZjUPoK 650 80

NHR35ztf4v333rMCDyb2sL 650 80

 

در نهایت

گوگل پیکسل 4 خیلی ظاهر خوبی دارد، اندروید 11 را اجرا می کند، دوربین عالی ای دارد. و همچنین اشاره به باتری ضعیف و قیمت بالای آن نسبت به رقبای خود و حافظه کم آن خالی از لطف نیست ! البته با این قیمت آپشن هایی مثل OnePlus 7T بسیار بهتر است. به کیفیت عالی Mi 9T Pro نیز باید اشاره کرد که حتی قیمت ارزان تری نیز دارند، در نتیجه ارزش بیشتری نسبت به بودجه ی در نظر گرفته ی شما می باشد.

در نظر داشته باشید اگر گوگل پیکسل 4 را میخواهید، حتما ورژن XL آن را بخرید، چون هم ارزش بیشتری دارد هم توانایی باتری آن به گونه ای است که بتواند شما را در طول روز راهی کند!

 

 

منبع خبر : Google Pixel 4 review ترجمه شده توسط چاپ روشا

دیدگاهتان را بنویسید