گوگل به دلیل ابتلای یکی از کارمندانش به کرونا ویروس، سفرهای بین المللی اش را محدود می کند

گوگل

پس از آن که یک کارمند گوگل آزمایش ابتلایش به ویروس کرونا مثبت درآمد، این شرکت تصمیم گرفت سفر بیشتر کارمندان خود را محدود کند.

روز جمعه غول جستجوی مستقر در کالیفرنیا از طریق ایمیل به کارکنان خود اطلاع داد که آزمایش کارمندی که در دفتر زوریخ گوگل بوده است، به ویروس کرونا COVID-19 مثبت شده است. منبعی که به این مسئله اشاره کرد گفت : آن کارمند در زمانی که در دفتر حضور داشت، علائمی از بیماری از خود نشان نداده بود.

گوگل از سفر کارمندانش به ایران و همچنین دو منطقه ایتالیایی که ویروس در آن شیوع دارد جلوگیری کرده است و از 2 مارس نیز این شرکت سفر به کره جنوبی و ژاپن را ممنوع اعلام خواهد کرد.

سخنگوی گوگل در بیانیه ای اظهار داشت : ما می توانیم تایید کنیم که آزمایش کرونای یک کارمند ما در دفتر زوریخ مثبت تشخیص داده شده است. او قبل از این که هیچ علامتی از بیماری داشته باشد، مدت کوتاهی در دفتر زوریخ اقامت داشت. به دنبال توصیه های مقامات بهداشت عمومی، همچنان که اقدامات بهداشتی و ایمنی همه را در اولویت قرار می دهیم، تمام اقدامات احتیاطی و پیشگیری لازم نیز صورت گرفته است.

از زمان شیوع کرونا ویروس در ماه دسامبر، نزدیک به 83000 نفر به این ویروس آلوده شده اند و بیش از 2.800 نفر جان باخته اند.

گوگل همچنان ممنوعیت سفر به چین را به جز برای کارمندانی که قرار است به خانه بازگردند و مدت زمانی را در آنجا بمانند تصویب کرده و اعلام نموده که تمام سفرهای بین المللی طی 90 روز آینده نیاز به بررسی دارند.

گزارشگر CNN، کری فلین نیز روز جمعه گزارش داد که گوگل کنفرانس ابتکار که برای بخش Google News است را در حوزه خلیج فارس لغو می کند، کنفرانسی که مرتبط با صنعت رسانه است.

 

منبع خبر : Google employee tests positive for the coronavirus as the company further restricts employee travel ترجمه شده توسط چاپ و تبلیغات روشا

دیدگاهتان را بنویسید