شرکتی که در حال ساخت وب سایتی برای آزمایش ویروس کرونا است، شرکت گوگل نیست !

سایت آزمایش ویروس کرونا

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک جلسه ی اضطراری به اشتباه اظهار کرده بود که گوگل در حال ساخت یک وب سایت آزمایش CronaVirus است. ترامپ در این جلسه گفته بود : 1700 مهندس گوگل در تلاش هستند که از اوایل این یکشنبه، یک وب سایت غربالگری ویروس کرونا را راه اندازی کنند.

در واقع این وب سایت نه تنها آماده راه اندازی نیست، بلکه حتی توسط Google نیز ساخته نمی شود. این سایت توسط شرکتی به نام Verily ساخته شده است که متعلق به شرکت مادر گوگل، یعنی شرکت Alphabet است.

Google و Verily شرکتهای کاملا متفاوتی هستند که خود گوگل در توییتر خود توضیح داده است :

ما در حال ایجاد ابزاری برای کمک به افراد برای آزمایش سه گانه Covid-19 هستیم. در واقع این ابزار در مراجل اولیه توسعه است و برنامه ریزی برای آزمایش ها در منطقه خلیج صورت گرفته است و امیدوارم با گذشت زمان، بتوانیم آن را گسترش بدهیم.

ما از حمایت های مقامات دولتی و شرکای صنعتی خود قدردانی می کنیم و از مهندسین گوگل که برای بخشی از این مجموعه داوطلب شده اند، تشکر می کنیم.

نکته دیگری که ترامپ در صحبت های خود جا انداخته است و بالاتر ذکر شد این است که این وب سایت ابتدا در منطقه خلیج سانفرانسیسکو شروع به کار خواهد کرد، با این امید که “سرانجام” به مناطق دیگر در سراسر دنیا منتقل شود.

پس از راه اندازی این وب سایت، افراد می توانند به وب سایت مراجعه کرده و علائم خود را وارد کنند تا متوجه شوند که آیا با علائم کرونا ویروس مطابقت دارد یا خیر. این وب سایت پس از علائم سنجی اولیه، کمک می کند تا افراد به نزدیکترین مرکزی که بتوانند به درستی آزمایش شوند، هدایت شوند.

همچنین نتایج آزمایش های حضوری بعدا در وب سایت قابل رویت است.

لازم به ذکر است که زمان دقیق راه اندازی این وب سایت فعلا مشخص نیست و اطلاعات بیشتری در این زمینه در دست نمی باشد.

 

منبع مطلب : Google is Not Building a Coronavirus Testing Website ترجمه شده توسط روشا

دیدگاهتان را بنویسید