نمایشگاه دروپا

نمایشگاه دروپا یکی از بزرگترین و مهمترین نمایشگاه ها در حوزه چاپ می باشد که در شهر دوسلدورف آلمان، هر چهار سال یکبار برگزار می گردد. در این نمایشگاه از ملزومات چاپ، پیش از چاپ و ملزومات پس از چاپ و تولید کتندگان کاغذ رو نمایی شده و بازدیدکنندگان می توانند از آنها بهره مند شوند. این نمایشگاه، یکی از بزرگترین رویدادهای صنعت چاپ جهان محسوب می شود و چون هر 4 سال یکبار برگزار می شود، همیشه حرفهای بسیار تازه ای برای گفتن دارد.

در این نمایشگاه تمامی تولید کنندگان در این حوزه حضور داشته و آخرین تولیدات و دستاوردهای خود را در معرض دید عموم قرار می دهند. مهمترین مواردی که توسط تولیدکنندگان در دروپا معرفی می شوند، شامل دستگاه های چاپ دیجیتال، دستگاه های چاپ افست، پرینترهای اداری، دستگاه های لارج فرمت و واید فرمت، دستگاه های چاپ فلت بد و انواع مواد مصرفی دستگاه های چاپ می باشند.

به همین دلیل تمامی افرادی که در حوزه چاپ و تبلیغات فعالیت دارند، می توانند با شرکت در این نمایشگاه از آخرین تکنولوژی های بدست آمده در صنعت چاپ آگاه شده و از نزدیک با آنها کار کنند.

این نمایشگاه از سال 1951 آغاز به کار نموده است و هر 4 الی 5 سال یکبار برگزار می شده است و در قرن بیست و یکم ( 21 ) بطور متناوب هر چهار سال یکبار برگزار شده است.

نمایشگاه دروپا به دلیل حضور بزرگترین شرکت ها در حوزه چاپ اعتبار بالایی در میان فعالان صنعت چاپ پیدا کرده است. وجود شرکت های بزرگی مانند هایدلبرگ، HP، KBA، اپسون، کنون، کونیکا، OCE و برترین تولیدکنندگان کاغذ و جوهر و رنگ و … اعتبار آن را چندین برابر کرده و در زمان برگزاری آن فعالان این صنف، خودشان را به دوسلدورف می رسانند تا شاهد جدیدترین و مرغوب ترین تولیدات در زمینه کاری خود باشند.

درباره نمایشگاه دروپا سال 2020 بیشتر مطالعه نمایید .

 

منبع خبر : چاپ روشا

دیدگاهتان را بنویسید