گوگل، پشتیبانی از ناشرانی را که از مدل های عامل جدید بهره می برند، ارائه می کند

گوگل

گوگل، برندگان چالش نوآوری آسیا اقیانوسیه خود را با هدف تقویت نوآوری دیجیتال و مدل های کسب و کار جدید در سازمان های خبری سراسر منطقه اعلام کرده است.

این چالش در بخشی از طرح ابتکاری Google News، 215 درخواست از 18 کشور از استارت آپ های اخبار در اندونزی، ناشران وب در مغولستان و نپال، تا پخش کننده های ویدیوئی و صوتی در استرالیا دریافت کرد.

گوگل پس از برگزاری نوبت های مصاحبه ها و فرآیند انتخاب هیئت داوران ، 23 پروژه در 14 کشور را به منظور حمایت از مجموع 2/3 میلیون دلار انتخاب کرد. طبق گفته غول فناوری، این پروژه ها براساس تأثیر، امکانپذیری ، نوآوری و الهام بخشی آنها انتخاب شدند.

مدل های جدید عامل

علاوه بر این، گوگل اظهار کرد که چندین موضوع حاصل از برنامه های کاربردی مانند ساخت و یا بازسازی مدل های عضویت، بهره گیری از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی برای نشان دادن محتوای جذاب تر، و استفاده از عناصر بازی برای به اشتراک گذاری در سطح جامعه موجود است.

به عنوان مثال، کار هلدینگ مطبوعاتی سنگاپور کار با انتشار نشریه ماندارین زبان Lianhe Zaobao به منظور ساخت یک مدل عضویت برای وبسایت خود، Zaobao.sg.

این مدل با انجام اقدامات بازی سازی شده و غیر پولی برای دستیابی به امتیازاتی به منظور دسترسی به محتوای پرمیوم و یا حتی هدایا، امکان دسترسی به محتوای پرمیوم را برای خوانندگان مهمانی که مشترک نشریه نیستند، فراهم می کند.

گوگل اظهار کرد که دلیل انتخاب این مدل عبارت بود از اینکه به ایجاد وفاداری خواننده و تعامل با Zaobao.sg، و تبدیل مهمانان به خوانندگان شناخته شده و وفاداری که ممکن است اشتراک دریافت کنند، کمک می کند.

Asahi Shimbun ژاپن به دلیل تمرکز بر اهدای پاداش و جوایز به عنوان ابزار جدید درآمد خواننده انتخاب شد. خوانندگانی که با این داستان همفکری می کنند، قادر خواهند بود به طور مستقیم به جامعه مورد مصاحبه و یا روزنامه نگار هدیه بدهند.

علاوه بر این، فناوری بلاک چین و ارز رمزی ، این روزنامه را قادر خواهد ساخت تا هزینه هر معامله یا تراکنش را کاهش بدهد. گوگل با وجود حمایت خود از ناشران، در حال حاضر، به منظور تجزیه و تحلیل مسائل مربوط به زنجیره تأمین تبلیغات دیجیتال که می تواند بر تبلیغ کنندگان استرالیا تأثیرگذار باشد، مانند نحوه تأیید تبلیغات بر روی پلت فرم هایی مانند فیسبوک و گوگل، موضوع و سوژه بررسی پلت فرم های دیجیتال کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا (ACCC) است.

 

لینک منبع خبر :  Google provides support to publishers who tap into new operating models  ترجمه شده توسط چاپ روشا

دیدگاهتان را بنویسید