راز هوشمندانه لوگوی تویوتا

راز هوشمندانه لوگوی تویوتا

لوگوهای شرکت های خودروسازی اغلب از شناخته شده ترین نشان ها در دنیا هستند. بسیاری از لوگوهای معروف دنیا حاوی راز ها و پیام های پنهانی هستند که مخاطبان آنها سعی در پیدا کردنشان دارند. به طور مثال ممکن است برای اولین باری که لوگوی FedEx را دیده باشید، به پیکان یا فلشی که داخل آن قرار گرفته است توجه کافی نکرده باشید و راز آن را متوجه نشده باشید.

در مورد لوگوی تویوتا هم صحبت های بسیاری شده است که می گوید سه بیضی تشکیل دهنده ی لوگوی تویوتا که در سال 1989 طراحی شده است، همه ی حروف تویوتا را شامل می شود. برخی از این حروف بیشتر از بقیه واضح هستند. بطور مثال حرف O کاملا مشخص است و دیدن حرف T که در داخل دو بیضی قرار گرفته است کار سختی نیست. یا مثلا برای پیدا کردن حرف A، نیاز به دقت بیشتری دارید و باید پایین بیضی وسط را نادیده بگیرید.

بسیاری از مردم معتقدند این کار تویوتا عمدی نبوده و به طور کاملا اتفاقی حروف در داخل لوگو وجود دارند، کمپانی تویوتا در یک پست در وبلاگ اختصاصی شرکت، در توضیح تاریخچه ی لوگوی خود، فقط وجود حرف T را تایید کرده است و در مورد بقیه ی حروف صحبتی نکرده. که این مسئله باعث شده، مخاطبان این شرکت فکر کنند که پیدا شدن مابقی حروف، کاملا اتفاقی و غیر عمدی بوده اند.

با این حال اگر شما تمام لوگوهای شرکت های بزرگ و معروف دنیا را نگاه کنید و در آنها کند و کاو کنید، نکته ها و رازهای بسیاری را می توانید از آنها کشف کنید و این را بدانید که پیام های پنهان در لوگوها، همیشه غیر عمدی و اتفاقی نیستند و بسیاری از لوگوها کاملا با برنامه ریزی قبلی و صحبت با تیم طراحی خود، توانسته اند این رازها را در لوگوی خود قرار دهند.

راز لوگوی آمازون

یکی دیگر از این لوگوها، لوگوی شرکت آمازون است، که اگر با دقت نگاه کنید، یک لبخند را نشان می دهد و با دقت بیشتر متوجه می شوید که یک فلش از حرف A به سمت حرف Z رفته که نشان می دهد شرکت آمازون از A تا Z ( صفر تا صد ) کالاها را پشتیبانی می کند و به فروش می رساند.

 

منبع مطلب : The Toyota logo has an ingenious hidden message نوشته شده توسط Daniel Piper ترجمه شده توسط روشا

دیدگاهتان را بنویسید