لوگوی جدید فایرفاکس، آتشین و بدون روباه !

لوگوی جدید فایرفاکس

مرورگر اینترنتی فایرفاکس، هویت بصری جدیدی را برای برند خود راه اندازی کرده است که به نظر می رسد منعکس کننده ی نحوه ی گسترش خدمات آنلاین این شرکت، مانند سرویس اشتراک فایل، سرویس محافظت از رمز عبور و سیستم بررسی نقض ایمیل است.

مرورگر فایرفاکس متعلق به شرکت نرم افزاری موزیلا ( Mozilla ) است؛ سال گذشته موزیلا که تصمیم گرفته بود تغییراتی در برند جدید مرورگر خود فایرفاکس صورت دهد، دو پیشنهاد طرح گرافیکی را در یک وبلاگ مطرح کرد و به عموم مردم اجازه داد که نظر خود را درباره طرح های پیشنهادی اعلام کنند.

این طرح های پیشنهادی عبارت بودند از یک لوگوی الماس به شکل انتزاعی که توسط یک تیم طراحی داخلی و Hicks Design طراحی شده بود و پیشنهاد دیگر یک لوگوی دایره ای که به شکل شعله است بود که توسط Ramotion طراحی شده بود. در کنار این دو پیشنهاد اصلی، مجموعه ای از آیکون های دیگری که برای سایر سرویس های فایرفاکس طراحی شده بود، رونمایی شد.

Firefox new logo gillde 2

پس از نظرسنجی های صورت گرفته از مردم، شعله ی دایره ای که پیشنهاد دوم موزیلا بود انتخاب شد و از سال گذشته تا به حال، دستخوش تغییرات جدیدی نیز گردیده است.

آیکون هایی که برای سایر سرویس های فایر فاکس طراحی شده اند، شامل سرویس ارسال فایل رمزگذاری شده، سرویس محافظت از رمز عبور و سیستم های نظارت بر ایمیل که نقض داده ها را بررسی می کنند، است. به گفته موزیلا، این مجموعه آیکون های جدید، نمایانگر کل خانواده محصولات فایرفاکس هستند.

تصمیمی که در نهایت گرفته شد این است که لوگوی شعله و روباهی که به دور یک کُره ی آبی رنگ پیچیده شده اند، فقط برای مرورگر باقی می ماند و برند فایرفاکس از لوگوی جدید استفاده خواهد کرد.

Firefox new logo gillde 3

برای آیکون های جدید یک پالت رنگی جدید و گسترده که گرادینتی از رنگ های نارنجی، قرمز، بنفش، آبی و سبز است، به وجود آمده است و برای فونت عنوان هر یک از آیکون های جدید، نوع جدیدی از فونت sans-serif انتخاب شده که مدرن بودن و گرد بودن شمایل آیکون ها را به بیننده منتقل می کند.

هویت برند نهایی با همکاری Ramotion، Hicks Design، Johnson Banks و تیم طراحی داخلی فایرفاکس و نظرسنجی های عمومی، حدود 18 ماه به طول انجامید.

Firefox new logo gillde 4

 

منبع خبر : Firefox’s new logo has more fire, less fox ترجمه شده توسط روشا

دیدگاهتان را بنویسید