طراحی کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت یک ابزار ابتدایی برای ارتباطات تجاری شما با مشتریانتان است. تقریبا همه ی افراد این مسئله را قبول دارند که کارت ویزیت اولین چیزی است که شما می توانید به عنوان معرفی نامه تان به مشتریان آینده خود ارائه نمایید، به همین دلیل است که طراحی آن باید حرفه ای و تاثیر گذار باشد. طراحی کارت ویزیت می تواند ساده، پیشرفته یا ابتکاری و خلاقانه باشد.

در گذشته دو قانون طلایی برای طراحی کارت ویزیت ها این بود که :

1. نباید ابعاد آن بزرگتر از 6 × 9 باشد.

2. نباید بیشتر از دو رنگ در طراحی آن استفاده شود.

ولی در حال حاضر، طراحی کارت ویزیت تبدیل به یک هنر واقعی شده، هنری که هرچقدر بیشتر به آن توجه شود، باعث جذب مشتری بیشتر به سمت کسب و کار شما می شود؛ این مسئله باعث شده که ابعاد و قالب های به ظاهر غیر استاندارد بسیار زیادی برای طراحی و چاپ کارت ویزیت مورد استفاده قرار گیرد.

 

نحوه طراحی کارت ویزیت موثر و قدرتمند

از طراحی قدیمی کارت ویزیت خود راضی هستید ؟ آیا این امر باعث شده تا افرادی که آن را از شما میگیرند، نزد خود نگه دارند؟ فکر می کنید کارت ویزیت شما ارزش نگهداری را ندارد و مخاطبانتان پس از رفتن رفتن آن را دور می اندازند ؟

اگر از جواب هیچ یک از سوالات بالا مطمئن نیستید، به این معنی است که کارت ویزیت شما، آن چیزی که باید باشد، نیست! شما به یک کارت ویزیت موثر و قدرتمند نیاز دارید که بتواند به تمام سوالات بالا پاسخ دهد.

یک کارت ویزیت قوی و موثر، مشتریان شما و در نتیجه فروش شما را افزایش می دهد. به همین دلیل شما نیاز به طراحی بیزینس کارت معنی دار و قدرتمندی دارد که نه تنها پیام شما را به طور واضح به ایشان منتقل کند، بلکه ارتباط مشتریان با شما را ساده تر می کند. دقیقا به همین دلیل است که صاحبان مشاغل سعی می کنند طراحی کارت های خود را به طراحان با سابقه بسپرند.

 

نکات کلیدی در مورد نحوه طراحی کارت ویزیت موثر

1. مخاطبان و مشتریان خود را درک کنید.

شاید بزرگترین اشتباهی که بیشتر صاحبان کسب و کار و مشاغل مرتکب می شوند این است که فکر می کنند کارت ویزیتشان صرفا یک کاغذ فانتزی است و به اجبار حتما باید داشته باشند. در حقیقت اینگونه نیست، همانطور که گفتیم کارت ویزیت ابتدایی ترین و شاید قدرتمند ترین ابزار تبلیغاتی باشد که به مشتریان خود ارائه می کنید که آنها بتوانند در صورت نیاز سریعا با شما تماس حاصل نمایید.

اگر بتوانید توجه مشتری تان را روی کارت ویزیت خود جلب کنید، احتمال اینکه آن فرد کارت ویزیت شما را در کیف خود نگهداری کند یا آن را با دیگر دوستانش به اشتراک بگذارد، بسیار زیاد می شود. به طور مثال اگر شما دامپزشک باشید، طراحی کارت ویزیتی که یک المان بامزه از حیوانات خانگی بر رویش قرار دارد، می تواند باعث شود در ذهن مشتریان خود باقی بمانید.

از آنجایی که این امر در تعیین هویت برند نقش اساسی دارد، طراحان قبل از شروع طراحی کارت ویزیت، باید مشتری خود را درک کنند. منظور از درک این است که بدانند کسب و کار مشتری شان دقیقا چیست، چه مخاطبانی دارد، رنج سنی مخاطبانش چگونه است و …

 

2. طراحی پادشاه است!

ژاپنی ها یک جمله ی بسیار زیبا در مورد مشتری مداری دارند که می گویند : ” مشتری امپراطور است”. زمانی که به این جمله ایمان بیاورید، کسب و کارتان متحول می شود. چرا که قدرت هر کسب و کاری مشتریان آن کار هستند. خدمات و کالاهای زیبا و با کیفیت شما، بدون وجود مشتری هیچ ارزشی ندارند. به همین دلیل است که می گوییم طراحی پادشاه است، چرا که مستقیما با مشتریان شما سر و کار دارد.

جان رِی می گوید که “زیبایی، قدرت است!” چرا که یک طراحی زیبا، می تواند قلب و ذهن مشتری شما را جلب کند. می توان گفت یک کارت ویزیت با طراحی ضعیف می تواند تجارت شما را خراب کند. اگر طراحی کارت شما بی نظیر نباشد، چگونه می تواند شما را از رقبایتان متمایز کند ؟

به خاطر داشته باشید که یک کارت ویزیت، می تواند بازتاب مسائل زیادی در مورد شغل شما باشد. کوچکترین درکی که می تواند برای مشتریان شما بوجود بیاورد این است که خدمات و محصولاتتان نیز مانند کارت ویزیتتان با کیفیت و قدرتمند است.

پس به هیچ وجه از رعایت جزئیات در هنگام طراحی نباید غافل شوید. از انتخاب فونت گرفته تا فاصله ی عناصر با یکدیگر، مکان قرارگیری لوگو و تصاویر مد نظر و اطلاعات تماستان.

 

3. روانشناسی رنگ در طراحی کارت ویزیت

انسان موجودی بصری است. همین یک جمله کافی است تا به شما بگوییم برای تقویت مارکتینگ خود باید از رنگ های درست استفاده کنید. اگر رنگ های اشتباهی را برای کارت ویزیت یا سایر اقلام تبلیغاتی خود استفاده کنید، ممکن است هویت برند شما را تضعیف کند. مطالعات اخیر نشان داده اند که رنگ های خاص، باعث می شوند مخاطبان چنان تحت تاثیر قرار بگیرند که فوراً اقدام به تماس با شما نمایند.

یک مطالعه جدید با عنوان “تاثیر رنگ بر بازاریابی” بیان می کند که 90% مشتریان، تصمیم خریدشان را تنها بر اساس رنگ انجام می دهند. به این معنی که مهم نیست محصول یا خدمات شما چه چیزی باشد!

مطالعه دیگری وجود دارد که این واقعیت را نشان می دهد که رنگ تاثیر قابل توجهی در مصرف کنندگان دارد. در واقع مصرف کنندگان رنگِ شما را می خرند، نه محصولاتتان را! عنوان این مطالعه “قرمز هیجان انگیز و جذابِ آبی” است.

حال که به اهمیت رنگ ها پی بردید، بیش از پیش باید به انتخاب رنگ های مناسب توجه کنید.

 

4. یک نتیجه عالی برای پایان طراحی کارت ویزیت رقم بزنید.

درست است که ما در مورد طراحی قدرتمند کارت ویزیت اصرار می کنیم، ولی تاثیر چاپ و خدمات پس از چاپ را دست کم نگیرید. چرا که اینها می توانند کارت ویزیت شما را عالی تر از آنچه بود، نشان دهند و جلوه ای ماندگارتر در ذهن مشتری باقی بگذارند.

برخی از این خدمات پس از چاپ عبارتند از :

1. برجسته سازی

یک تکنیک منحصر به فرد تمام است که یک امداد سه بعدی را ایجاد می کند تا به آن قسمت از کارت ویزیت توجه بیشتری معطوف شود.

 

2. طلاکوب و حکاکی

یکی دیگر از مواردی که می تواند کارت ویزیت شما را منحصر به فرد کند این است که بخش های مهم آن را طلاکوب کنید یا حکاکی نمایید.

 

سفارش آنلاین طراحی کارت ویزیت

دیدگاهتان را بنویسید