گوگل ادز

توسط وب سایتدر ۶ اسفند ۱۳۹۷

گوگل ادز – تبلیغات کلیکی گوگل

نحوه تبلیغات گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل یکی از با ارزش ترین و کم هزینه ترین نوع تبلیغات است. روش کار به این صورت است که ما کلمه ای که می خواهیم در اولین جستجوی گوگل نمایش داده شود را به گوگل ادز معرفی می کنیم، و گوگل به ازای هر یک نفری که بر روی لینک ما کلیک کرده و وارد وب سایت ما شود، مبلغ کمی را از ما دریافت می کند.

مثلا ما میخواهیم هر کسی “چاپ کاتالوگ” را جستجو کرد، ما اولین گزینه به ایشان معرفی شویم. پس ما صفحه ی چاپ کاتالوگ را به گوگل معرفی می کنیم. گوگل نیز به ازای هر شخصی که بر روی صفحه ما کلیک کرد و وارد وب سایت ما شد، مبلغی ( مثلا 1 سنت ) را از حساب ما کسر می کند.

البته بر خلاف تصور بسیاری، این تبلیغات تاثیری بر روی سئوی وب سایت نخواهد داشت. یعنی تا زمانی که شما به گوگل هزینه پرداخت کنید می توانید در نتیجه های سرچ “چاپ کاتالوگ” اول باشید. ولی به محض اینکه هزینه ای پرداخت نکنید، به همان جای اولی که بودید باز می گردید. ( مثلا شما در زمینه چاپ کاتالوگ اگر در صفحه هشتم گوگل باشید، در صورتی که پرداخت هزینه را متوقف کنید به همان صفحه هشتم باز می گردید و بازدید هایی که توسط گوگل ادز وارد سایت شده اند، تاثیری در سئو نخواهند داشت. )

 

تاثیر گوگل ادز در سئو

دلیل اینکه بازدید های گوگل ادز تاثیری در سئوی وب سایت ندارند این است که گوگل مخالف پرداخت هزینه برای سئو و بالا آمدن در نتایج جستجو است. و تاکید بسیاری بر این دارد که با استفاده از محتوای مفید و با ارزش به صدر نتیجه ی جستجو بیایید.

دلیل راه اندازی بخش گوگل ادز در وهله ی اول کسب درآمد برای گوگل و در وهله دوم کمک کردن به سایت هایی است که در حال حاضر امکان سئو کردن سریع محصولات و خدمات خود را ندارند و نیاز به کمک گوگل برای فروش کالای خود دارند.

توجه داشته باشید که قبل از اینکه ما بخواهیم کلمه یا کالایی را به گوگل ادز معرفی کنیم، ابتدا بایستی آنالیز کنم که مقدار جستجوی آن در یک ماه گذشته، سه ماه گذشته و شش ماه گذشته به چه صورت بوده است. چرا که ممکن است ما برای افزایش فروش، کلمه ی “چاپ کارت ویزیت” را به گوگل معرفی کنیم، ولی بعد از آنالیز متوجه شویم که اصلا در شش ماه گذشته هیچ کسی آن را در گوگل جستجو نکرده است !

یا متوجه شویم که میزان جستجوی “چاپ کارت ویزیت فوری” بسیار بیشتر از ذکر بدون فوری آن بوده است. پس منطقی است که ما از کلماتی که جستجوی بیشتری داشته اند استفاده کنیم که بتوانیم مخاطبین بیشتری را از گوگل به سایت خود سرازیر کنیم.

 

چاپ روشا می تواند به شما در زمینه انتخاب بهترین کلمات کلیدی و قوی ترین محتواهای شما برای تبلیغات در گوگل مشاوره و راهنمایی ارائه نماید و همچنین پس از پرداخت تعرفه های تبلیغاتی، شما را به اولین گزینه جستجوی مرتبط با زمینه فعالیت خود تبدیل نماید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
    پشتیبانی آنلاین روشا
    لطفا بر روی نام پشتیبان کلیک کنید تا بتوانید در واتس اپ به او پیام دهید. لازم به ذکر است، شما باید بر روی سیستم و یا موبایل خود نرم افزار "Whatsapp" را داشته باشید تا بتوانید پیام ارسال کنید.